Četvrtak, 18. travnja 2024.

HRVATSKI KUP Nogometaši Slavena Belupa nakon produžetaka izbacili Solin

Utakmica se igrala na stadionu Hrvatski Vitezovi u Dugopolju. Naime, stadion ‘Pokraj Jadra’ u Solinu se uređuje...

Nogometaši koprivničkog Slavena Belupa u utorak su igrali sa Solinom u šesnaestini finala SuperSport Hrvatskog kupa.

Riječ je o trenutačno četvrtoplasiranoj momčadi Prve nogometne lige, a utakmica se igrala na stadionu Hrvatski Vitezovi u Dugopolju. Naime, stadion ‘Pokraj Jadra’ u Solinu se uređuje pa je susret premješten u susjedno Dugopolje.

Momčad Zorana Zekića nakon regularnog dijela utakmice odigrala je 1:1 sa Solinom pa su se igrali produžeci.

Prekrasan pogodak postigao je Marko Žuljević u 23. minuti susreta kada je snažno pucao s 20 metara i od grede pogodio mrežu Solina. Iako su Farmaceuti bili jako blizu prolaska, domaćin se u utakmicu vratio pogotkom u 89. minuti. Strijelac je bio Nimely.

Već na samom početku produžetaka, u 100. minuti, Slaven Belupo ponovno je došao u vodstvo. Pogodak je postigao legendarni Ivan Krstanović Popo s 11 metara. Najstrožu kaznu izborio je Robert Mudražija.

Rezultat se više nije mijenjao pa su se nogometaši Slavena Belupa s 2:1 pobjedom plasirali u osminu finala SuperSport Hrvatskog kupa.