Četvrtak, 28. ožujka 2024.

HT PRVA LIGA Slaven Belupo u ‘kvalifikacijskoj utakmici’ bolji od Hrvatskog dragovoljca

Prvu utakmicu nakon prvenstvene stanke odigrali su danas u sklopu 16. kola HT Prve lige Hrvatski dragovoljac i Slaven Belupo.

U prvom ovosezonskom susretu u Koprivnici slavio je Dragovoljac, a otkaz je dobio Slavenov trener Dean Klafurić, zamijenio ga je Zoran Zekić.

Farmaceuti su u utakmicu ušli s tri boda prednosti u odnosu na HD, te bez ozlijeđenih Bogojevića, Grgića i Kvržića, no u konkurenciju su se vratili Božić, Hlevnjak i Paracki.

Idealno su gosti otvorili utakmicu u Kranjčevićevoj. Već u 3. minuti Nemanja Glavčić je prošao po desnoj strani i pronašao Antonija Boseca koji je prihvatio loptu u kaznenom prostoru i lijevom nogom pogodio donji desni kut vratara Šubarića.

Uskoro su Farmaceuti povećali prednost. Igrala se 7. minuta kad je Glavčić ubacio u kazneni prostor za Lovru Zvonareka kojeg je s leđa srušio domaći branič Franić. Sudac Mario Zebec odmah je pokazao na bijelu točku, uslijedila je malo dulja VAR provjera, no sve je bilo čisto.

Siguran realizator kaznenog udarca u 10. minuti bio je Ivan Krstanović, postigao je svoj peti pogodak ove sezone, ukupno 113. u Prvoj HNL, čiji je treći strijelac svih vremena.

Ni nakon drugog pogotka nije Slaven Belupo odustao od visokog presinga, jednostavno suparniku nije dozvoljavao da razvije svoju igru. Imala je koprivnička momčad još nekoliko prilika za povećanje vodstva do kraja poluvremena, dok HD nije niti jednom zaprijetio.

Bosec je povukao kontru po lijevoj strani i onda pogodio vanjski dio mreže, udarac Solde obranio je Šubarić, kao i pokušaj Laušića s 20 metara. Krstanović je pak pokušao uposliti Zvonareka ispred kojeg je loptu pokupio domaći vratar.

Michail Caimacov
Michail Caimacov skrivio je kazneni udarac u drugom poluvremenu // Foto: Luka Šarlija/NK Slaven Belupo

U nastavku je sve bilo relativno mirno sve do 70. minute kad je Michail Caimacov neoprezno u kaznenom prostoru Slavena srušio Petkovića, a sudac Zebec je nakon pregleda snimke na VAR-u dosudio kazneni udarac kojeg je u 73. minuti sigurno realizirao Valentino Majstorović.

I opet se pokazalo koliko je 2:0 nezgodan rezultat. Slaven je kontrolirao utakmicu sve do te situacije, a nakon pogotka igrači HD-a dobili su krila i vjeru da mogu i do izjednačenja.

U 85. minuti zaiskrilo je na travnjaku nakon što je Štrkalj pokušao brzo podići Zvonareka s travnjaka kojeg je oštrim startom srušio Majstorović. Umiješao se i Marina, potom i Lukić. Na kraju je Zebec dao žute kartone Štrkalju, Marini i Lukiću kojem je to bio drugi, pa je ubrzo ugledao i crveni.

Do kraja susreta rezultat se nije promijenio, a odigrano je šest minuta sudačke nadoknade. Jedinu je opasnost pred Slavenovim golom efektnim skokom otklonio Matko Zirdum koji je uz Mlinarića, Godu i Zapatu u igru ušao u nastavku susreta.

Na ljestvici je Slaven i dalje deveti s 13 bodova, dva manje od Istre i Šibenika, te šest više od Dragovoljca.

U sljedećem kolu Farmaceuti će u Koprivnici ugostiti Rijeku. Utakmica je na rasporedu u subotu, 27. studenoga u 17.05 sati.

Slaven Belupo
Uoči utakmice održana je minuta šutnje u sjećanje na žrtve Vukovara i Domovinskog rata // Foto: Luka Šarlija/NK Slaven Belupo

HRVATSKI DRAGOVOLJAC – SLAVEN BELUPO 1:2 (0:2)
HRVATSKI DRAGOVOLJAC (3-4-2-1): Šubarić – Ćosić, Lukić, Bagadur – Franić (od 46. Petković), Mioč, Roca (od 73. Pasariček), Mamić – Majstorović, Perić (od 46. Štrkalj) – Viduka (od 73. Turković). TRENER: Davor Mladina.
SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Čović – Bosec, Božić, Van Bruggen, Soldo – Marina, Caimacov (od 78. Zirdum) – Glavčić, Laušić (od 57. Mlinarić), Zvonarek (od 90+2. Goda) – Krstanović (od 90+2. Zapata). TRENER: Zoran Zekić.
STRIJELCI: 0:1 Bosec (3), 0:2 Krstanović (10-11 m), 1:2 Majstorović (73-11 m).
CRVENI KARTON: Lukić (86 – drugi žuti).