Ponedjeljak, 29. travnja 2024.

Košarkaši Podravca iz Virja uvjerljivo poraženi u Đakovu u kvalifikacijama za Prvu ligu

U drugom poluvremenu je bijelo-crvenima ponestalo snage pa su raspoloženi domaćini samo povećavali svoju prednost do konačnih + 38.

U 3. kolu Lige za popunu Prve lige oslabljeni košarkaši Podravca su visoko, sa 108:70, poraženi u Đakovu. Virovcima je u Đakovu nedostajalo čak šest rotacijskih igrača: Balatinec, Molnar, Stajku, Benotić te juniori Hrženjak i Cestar.

Podravac je čak dobio prvu četvrtinu, 20:17, i ravnopravno se nosio do 15. minute, ali je već na poluvremenu bilo 51:35 za domaćina. U drugom poluvremenu je bijelo-crvenima ponestalo snage pa su raspoloženi domaćini samo povećavali svoju prednost do konačnih + 38.

Za Podravac su u ovoj utakmici nastupali i koševe postigli S. Zadravec 28 (2×3), Vedriš 15 (1×3), J. Zadravec 12 (2×3), Šestak 6, Laić 5 (1×3), Šoš 2, Košćak 2, Šamarija, M. Topolčić i P. Topolčić.

Kod Đakova je bilo više raspoloženih igrača, a najefikasniji su bili Hrkač 25 (5×3), Radoš 19, Škrinjarić 14 (2×3), Kozić 13 i Češkić s 10 koševa.

U drugoj utakmici 3. kola Opus Puntamika je bila bolja od Maksimira s 81:66.

1. OPUS PUNTAMIKA 3 3 0 260 : 218 42 6
2. ĐAKOVO 3 1 2 279 : 250 29 4
3. MAKSIMIR 2 1 1 162 : 168 -6 3
4. PULA 2 1 1 186 : 194 -6 3
5. PODRAVAC 2 0 2 149 : 206 -57 2