Nedjelja, 28. travnja 2024.

Košarkaši Podravca iz Virja časnim porazom u Zadru startali u kvalifikacije za Prvu ligu

Liga se igra dvokružno, ima 10 kola i ukupno 20 utakmica. Prvo i drugoplasirani klubovi ostvaruju plasman u Prvu ligu u sezoni 2024./2025.

U prvom kolu Lige za popunu Prve lige, košarkaši Podravca nisu uspjeli ostvariti više od časnog poraza na gostovanju u Zadru gdje je ekipa Opus Puntamike bila bolja rezultatom 98:79.

U Zadar su virovski košarkaši otišli bez tri svoja važna igrača: Šestaka, Vedriša i Benotića, tako da i očekivanja nisu bila velika. Za bijelo-crvene se sve dobro odvijalo do 33. minute. Prva četvrtina je završila 22:22, poluvrijeme 48:47, a 7.55 minuta do kraja je bilo 75:74. Poslije toga igračima Podravca kao da je naglo ponestalo snage i šest minuta nisu postigli koš pa je utakmica mirno riješena u korist domaćina.

Za Podravac su u ovoj utakmici nastupali i koševe postigli: S. Zadravec 26 (2×3), J. Zadravec 20 (5×3), Šoš 15 (3×3), Stajku 6, Šamarija 5, K. Molnar 4 (1×3), A. Hrženjak 3 (1×3), Balatinec, Laić, Cestar.

Kod Opus Puntamike je Torbarina postigao 34 (3×3), Jurela (1×3) i Prskalo po 17, Zdrilić 11 (2×3), a Marić i Dević Obradović po 8 koševa.

U drugoj utakmici prvog kola Lige za popunu Prve lige Pula je tricom, sa zvukom sirene, u produžetku, došla do pobjede rezultatom 99:98 protiv Đakova. Slobodan je bio zagrebački Maksimir.

1. OPUS PUNTAMIKA 1 1 0 98 : 79 19 2
2. PULA 1 1 0 99 : 98 1 2
3. ĐAKOVO 1 0 1 98 : 99 -1 1
4. PODRAVAC 1 0 1 79 : 98 -19 1
5. MAKSIMIR 0 0 0 0 : 0 0 0