Petak, 3. svibnja 2024.

Kvalifikacije za Prvu ligu: košarkaši virovskog Podravca poraženi u Draženovu domu

Liga se igra dvokružno, ima 10 kola i ukupno 20 utakmica. Prvo i drugoplasirani klubovi ostvaruju plasman u Prvu ligu u sezoni 2024./2025.

U 4. kolu Lige za popunu Prve lige košarkaši Podravca su bez svojeg najboljeg igrača, Stefana Zadravca, poraženi od zagrebačkog Maksimira u Košarkaškom centru Dražen Petrović rezultatom 83:73.

Podravac je opet počeo vrlo dobro i dobio prvu četvrtinu, bilo je 28:22, ali je slično kao i na prošloj utakmici u Đakovu već na poluvremenu vodio domaćin s 45:42.

U drugom poluvremenu virovski bijelo-crveni su pokušavali izjednačiti i to im je uspjelo u 24. minuti za 51:51, ali to je bilo sve što su uspjeli na ovoj utakmici učiniti. Do kraja utakmice Maksimir je kontrolirao rezultat do zaključnih 83:73.

Najbolji akter kod Podravca bio je Martin Vedriš koji je uz 17 (1×3) postignutih koševa imao čak 19 skokova. Odličan je bio kapetan Nikola Šestak (16 koševa, 11 skokova), Julijan Zadravec je dodao 13, Karlo Molnar 11 (3×3), a Antonio Šoš 9 (1×3) koševa.

Za Podravac su još nastupili Nikola Laić 5 (1×3), Tomislav Benotić 2, Andrija Hrženjak, Leon Cestar, Leonard Koščak, Mihael i Patrik Topočić.

Kod Maksimira je Borna Dramalija postigao 21 (2×3), Benjamin Bučaj 14 (1×3), Luka Mohač 13 (1×3), a Ivan Dadić (3×3) i Mislav Cikojević po 11 koševa.

Detaljnu statistiku s utakmice možete pogledati OVDJE.

U drugoj utakmici 4. kola Opus Puntamika je u Puli savladala domaćina 81:78 i bez poraza vodi na tablici.

1. OPUS PUNTAMIKA 4 4 0 341 : 296 45 8
2. MAKSIMIR 3 2 1 245 : 241 4 5
3. ĐAKOVO 3 1 2 279 : 250 29 4
4. PULA 3 1 2 264 : 275 -11 4
5. PODRAVAC 3 0 3 222 : 289 -67 3