LIGA PRVAKA Dinamo izgubio u Milanu, Oršić opet zabio

Opet je, kao i protiv Chelseaja, pogodio Mislav Oršić, kojeg je u duplom pasu fantastično uposlio Bruno Petković, okružen trojicom suparničkih igrača

U Milanu je u srijedu odigrana utakmica 2. kola Lige prvaka u kojoj je talijanski prvak Milan ugostio zagrebački Dinamo.

Modri su stigli puni samopouzdanja nakon senzacionalne pobjede nad Chelseajem u 1. kolu u Zagrebu, a trener Ante Čačić izveo je istu početnu postavu.

Dinamo se dobro držao sve do kraja prvog poluvremena kad je Josip Šutalo skrivio kazneni udarac zbog prekršaja na Leau, a Giroud je s bijele točke sigurno pogodio.

Rossoneri su povećavali prednost odmah početkom nastavka, u 47. minuti Saelemaekers je glavom nakon ubačaja Leaa postavio 2:0.

Dinamo je na San Siru stigao do pogotka u 56. minuti. Opet je, kao i protiv Chelseaja, pogodio Mislav Oršić, kojeg je u duplom pasu fantastično uposlio Bruno Petković, okružen četvoricom suparničkih igrača.

Oršićeva realizacija još jednom bila je sjajna, Modri su se brzo vratili u utakmicu.

Ipak, Milan je u 77. minuti povisio na 3:1 i riješio pitanje pobjednika nakon lijepe akcije Hernandeza i strijelca Pobege.

U 21 sat svoj susret počinju Chelsea i RB Salzburg.

U 3. kolu Dinamo će 5. listopada gostovati u Salzburgu, dok Chelsea dočekuje Milan.

MILAN – DINAMO 3:1 (1:0)
MILAN: Maignan, Calabria, Kalulu, Tomori, Hernandez, Tonali (od 67. Pobega), Bennacer (od 78. Krunić), Saelemaekers (od 78. Messias), Diaz (od 79. Dest), Leao, Giroud (od 68. De Ketealere).
TRENER: Stefano Pioli.
DINAMO: Livaković, Ristovski (od 78. Drmić), J. Šutalo, Perić, Moharrami (od 63. Špikić), Ivanušec, Mišić, Ademi, Ljubičić, Petković (od 84. Baturina), Oršić (od 84. Marin).
TRENER: Ante Čačić.
STRIJELCI: 1:0 Giroud (45-11 m), 2:0 Saelemaekers (47), 2:1 Oršić (56), 3:1 Pobega (77).