Liga prvakinja: Podravka krenula jako dobro, Ferencvaroš preokrenuo u nastavku

Rukometašice Podravke Vegete danas u u zasotaloj utakmici 13. kola Lige prvakinja u Koprivnici ugostile mađarski Ferencvaroš.

Pred dvjestotinjak gledatelja u Školsko-sportskoj dvorani ‘Josip Samažrija – Bepo’ u Koprivnici gošće iz Budimpešte ostvarile su pobjedu protiv oslabljene Podravke rezultatom 29:33, poluvrijeme 16:15.

Mađarska ekipa povela je s 0:1 i 1:2, ali je Podravka potom učvrstila obranu i realizirala dobro izrađene napadačke akcije za neočekivanu prednost od 5:2.

Koprivničanke su nastavile u visokom ritmu, imale su i vodstvo od 7:4 i 10:8, no krajem poluvremena došlo je do malog pada kojeg su gošće iskoristile za preokret i vodstvo od 13:15.

Mrđenova ekipa nije se predavala te je pogotkom Stelmah u posljednjim trenucima prvog poluvremena ipak osigurala minimalnu prednost na odmoru (16:15).

Bilo je to jako dobro poluvrijeme Podravke protiv Ferencvaroša kojem su bodovi trebali za drugo mjesto u skupini i izvarni plasman u četvrtfinale.

Probudile su se gošće iz Budimpešte i u 12 minuta nastavka postigle čak devet pogodaka, a Podravka samo tri. Promašivale su Koprivničanke zicere, vjerojatno su i ostale bez snage jer su glavninu dotadašnjeg tijeka utakmice morale iznijeti iste igračice.

Iako su domaće uložile puno truda i borbenosti, s padom snage pala je i razina koncentracije, pa je Ferencvaroš mirno priveo utakmicu kraju i osvojio planirane bodove.

U posljednjem, 14. kolu A skupine Lige prvakinja Podravka Vegeta će gostovati kod Budućnosti u Podgorici. Utakmica je na rasporedu u subotu u 18 sati.

Dejana Milosavljević
Dejana Milosavljević odigrala je odličnu utakmicu protiv Ferencvaroša // Foto: Ivan Brkić/RK Podravka

PODRAVKA VEGETA – FERENCVAROŠ 29:33 (16:15)