Srijeda, 1. svibnja 2024.

[VIDEO] Marko Livaja promašio penal pa Hajduku osigurao pobjedu protiv Slavena Belupa

Nogometaši Slavena Belupa u nedjelju su u 4. kolu SuperSport HNL-a gostovali kod Hajduka na rasprodanom Poljudu.

Momčad nizozemskog stručnjaka Ricarda Moniza upisala je drugi poraz, dok je Hajduk sigurnom predstavom ostao maksimalan u domaćem prvenstvu.

U prvom poluvremenu najveću je priliku imao Marko Livaja koji je izveo kazneni udarac nakon Račićevog igranja rukom, no Slavenov vratar Antun Marković obranio je njegov ne baš najbolji pokušaj.

Marković i Tepšić
Antun Marković i Novak Tepšić // Foto: NK Slaven Belupo

Prije toga sudac Lovrić je nakon pregleda snimke na VAR-u Livaji poništio pogodak zbog prekršaja kojeg je napravio na Bosecu.

Imao je i Slaven svoje prilike, prijetili su Ortiz i Hlevnjak, a Marković je obranio opasan pokušaj Dolčeka.

Hajduk u prvom poluvremenu nije naplatio svoju dominaciju, a početkom nastavka Bijeli su dodali gas i u 54. minuti Livaja je nakon lijepe kombinacije s Melnjakom svladao vratara Farmaceuta.

Bijeli su potvrdili pobjedu i vodstvo na ljestvici u 64. minuti kad je Livaja majstorski iskosa s lijeve strane matirao Markovića za 2:0.

Treći pogodak za Bijele u 89. minuti postigao je Leon Dajaku.

Slaven u drugom dijelu više nije bio opasan prema naprijed, morat će koprivnički prvoligaš nove bodove tražiti u subotu pred svojim navijačima protiv Istre koja je danas u Puli odigrala 4:4 s Osijekom.

Za Slaven je u posljednjoj minuti debitirao junior Adriano Jagušić.

Pogotke iz Splita možete pogledati OVDJE.

HAJDUK – SLAVEN BELUPO 3:0 (0:0)
SPLIT – Stadion Poljud. Gledatelja 25.000. Sudac: Lovrić (Đakovo).
HAJDUK: Lučić – Sigur, Šarlija, Diallo, Melnjak (od 87. Elez) – Kalik (od 46. Odjidja-Ofoe), Krovinović (od 46. Moufi) – Dolček (od 80. Dajaku), Benrahou, Mlakar (od 46. Sahiti) – Livaja. TRENER: Adnan Čustović.
SLAVEN BELUPO: Marković – Bosec, Račić, Boras, Martinaga – Hlevnjak (od 46. Cascini), Agbekpornu – Crnac (od 90+3. Jagušić), Mioč (od 81. Štrkalj), Hoxha – Ortiz (od 62. Manaj). TRENER: Ricardo Moniz.
STRIJELCI: 1:0 Livaja (54), 2:0 Livaja (64), 3:0 Dajaku (89).

REZULTATI 4. KOLA: Varaždin – Rudeš 2:0, Istra 1961 – Osijek 4:4, Hajduk – Slaven Belupo 2:0, Lokomotiva – Dinamo (odgođeno), Gorica – Rijeka (odgođeno).
PAROVI 5. KOLA: Slaven Belupo – Istra 1961 (subota, 18.30), Osijek – Gorica (nedjelja, 18.50), Rudeš – Hajduk (nedjelja, 18.50), Rijeka – Lokomotiva (nedjelja, 21.05).