Nedjelja, 5. svibnja 2024.

Mladi đurđevački šahisti Viktor Gašparec i Gabriel Kapitanić ostvarili sjajne rezultate na Prvenstvu Hrvatske

Viktor je osvojio zlato u konkurenciji kadeta do osam godina i broncu u konkurenciji kadeta do devet godina

Fenomenalne vijesti stižu iz đurđevačkog Šahovskog kluba Picok.

Naime, đurđevački Picok dobio je prvog kadetskog državnog prvaka u standardnom šahu, a ovaj veliki rezultat kojim se zlatnim slovima upisao u klupsku povijest postigao je Viktor Gašparec.

Viktor je osvojio zlato u konkurenciji kadeta do osam godina i broncu u konkurenciji kadeta do devet godina te time popravio do sada najbolji rezultat koji je jedan kadet ostvario na državnom natjecanju u standardnom šahu, istaknuli su iz đurđevačkog Picoka.

Đurđevački šahisti
Đurđevački šahisti // Izvor fotografije: djurdjevac.hr

Također, Gabriel Kapitanić je prije dvije godine osvojio prvu klupsku kadetsku medalju te je osvojivši srebro u kategoriji kadeta do 10 godina ove godine taj uspjeh ponovio.

Njihove uspjehe upotpunili su i ostali predstavnici, i to Ivan Horvat zauzevši sedmo mjesto do 13 godina (6,5 bodova), Mia Marijan zauzevši 18. mjesto do 13 godina (4,5 boda) te
David Jovičić koji je zauzeo 31. mjesto do devet godina (4 boda).

Cijelu fotogaleriju možete pogledati OVDJE.