Molvarka Agata Kokša državna prvakinja u šahu

Agata je ostvarila pravo nastupa na Svjetskom kadetskom šahovskom prvenstvu koje će se iduće godine održati u Egiptu

U Trogiru je u organizaciji Hrvatskog šahovskog saveza od 21. do 27. lipnja održano Kadetsko prvenstvo Hrvatske u šahu.

Članica Športskog šahovskog kluba Konaki iz Novog Virja Agata Kokša je u kategoriji djevojčica do 11 godina osvojila prvo mjesto s osvojenih 7,5 bodova u devet partija te tako došla naslova državne prvakinje.

Agati je ovo četvrti naslov državne prvakinje u šahu te je ostvarila pravo nastupa na Svjetskom kadetskom šahovskom prvenstvu koje će se iduće godine održati u Egiptu.

Dodajmo i da je Petra Krajačić s četiri boda završila na 17. mjestu, a u kategoriji dječaka do 11 godina Ivan Kolarić bio je 39. s osvojenih 3,5 bodova.

U kategoriji djevojčica do 15 godina, Petra Karij osvojila je drugo mjesto s osvojenih 7 bodova.