Picoki uzeli vrijedan bod u Virju koje nije moglo do pobjede, Varteks slavio kod kuće

Podravac je tad malo smanjio intenzitet što su Picoki iskoristili

Sve oči i uši nogometne đurđevačke Podravine bile su usmjerene prema Virju gdje se igrao vječiti derbi Virovaca i Picoka. Radi se o Trećoj HNL Sjever. Znalo se što će biti, tko pobijedi najvjerojatnije je osigurao opstanak, odnosno neće biti zadnji.

Prvo poluvrijeme Podravac je bio bolji, no bez učinka. Kovačić je već u prvim minutama glavom pogodio stativu, imali su Virovci neke prilike no lopta nikako nije htjela u gol. Sve do početka drugog dijela. Furmek se namjestio na desnu i pogodio malu mrežicu za vodstvo Virja.

Podravac je tad malo smanjio intenzitet što su Picoki iskoristili. Taman ušli Z. Fusić probio je bok, zavrnuo pred gol gdje je Kožar loptu pospremio u mrežu za izjednačenje i veliko veselje Picoka.

Virje je tad sve karte bacilo u napad, a najbliže golu bili su u zadnjoj minuti kad je Šignjar pogodio prečku. Završilo je 1:1. Nakon 90 minuta Graničar ima više razloga za slavlje, ostali su ispred Virja s tri boda više od njih dva kola prije kraja.

Križevčani su u durogm susretu u četiri dana opet pobijedili Tehničar. Pogodak odluke zabio je Dlesk, bilo je minimalnih 1:0. Varteks je pobijedio BJelovar kod kuće s 2:1, a Virovitica je pobijedila u Murskom Središću s 1:3.