Srijeda, 24. travnja 2024.

Plivači koprivničkih Cerina osvojili čak 26 medalja na regionalnom Prvenstvu Hrvatske

Plivački klub Cerine iz Koprivnice je 28. i 29. siječnja sudjelovao na regionalnom Prvenstvu Hrvatske za kadete, mlađe kadete i početnike regije 4 u Sisku.

Pod vodstvom trenerica Martine Gregurek i Lane Kovač na natjecanju su sudjelovali Maria Rihtarić, Ana Hren, Eva Novak, Ena Jendrašic, Paula Lovasić, Franka Bebek, Sara Sambolek, Klara Stanković, Marija Belčić, Matej Antolaš, Marko Ferčec, Erik Štefanec, Petar Junušić, Domagoj Krapinec, Petar Domanovac, Karlo Tratnjak, Tomislav Pobi, Mislav Skvaža, Teo Munić i Erik Petrić.

Među najuspješnijim plivačicama i plivačima bili su u kategoriji početnica Maria Rihtarić koja je osvojila zlato na 50 prsno i 100 leđno, srebro na 50 slobodno, 100 slobodno, 100 mješovito i broncu na 50 leđno, Ana Hren koja je osvojila srebro na 50 i 100 prsno te broncu na 50 slobodno i 100 leđno te Matej Antolaš koji je bio najbolji na 100 prsno.

U kategoriji mlađih kadeta najuspješniji su bili Erik Petrić sa zlatom na 50 i 100 leptir te 200 slobodno i srebrom na 50, 100 i 400 slobodno, Petar Domanovac sa zlatom na 50 i 100 prsno te 100 leđno i srebrom na 100 mješovito i Domagoj Krapinec s broncom na 100 leptir.

Od kadeta medalje su osvojili Karlo Tratnjak zlato na 200 leptir i Tomislav Pobi broncu na 400 mješovito.

Iz kluba su ponosni i na zlato u štafeti 4×100 mješovito kod mlađih kadeta u kojoj su sudjelovali Erik Petrić, Petar Domanovac, Erik Štefanec i Petar Junušić i broncu na 4×200 slobodno kod kadeta koju su plivali Karlo Tratnjak, Tomislav Pobi, Mislav Skvaža i Teo Munić.

S ovim prvenstvom završava zimski dio te se u koprivničkom klubu nadaju dobrim rezultatima i u ljetnom dijelu sezone.