Ronilački klub Šoderica iz Austrije se vratio s brojnim medaljama

U Beču se 28. i 29. siječnja održalo otvoreno Prvenstvo Austrije u plivanju perajama.

Na natjecanju je sudjelovalo 17 klubova iz šest europskih zemalja s više od stotinu natjecatelja.

U brojnoj konkurenciji, iako neiskusna na međunarodnim natjecanjima, ekipa koprivničkog Ronilačkog kluba Šoderica u sastavu Isabella Victoria Švegović, Petar Koluder, Tin Treščec, Leo Bradić, Viktor Lovreković i Mihael Šestak uz pratnju Dejana Treščeca ostvarila je odlične rezultate.

U pojedinačnim utrkama Viktor Lovreković osvojio je jednu zlatnu, srebrnu i brončanu medalju te postavio novi hrvatski juniorski rekord na 1500 metara.

Mihael Šestak osvojio je tri brončane medalje, a Tin Treščec dvije brončane medalje.

U štafeti 4×100 metara Viktor Lovreković, Petar Koluder, Leo Bradić i Tin Treščec osvojili su srebrnu medalju.

U štafeti 4×200 metara Mihael Šestak, Leo Bradić, Petar Koluder i Tin Treščec također su osvojili srebrnu medalju.

Iako još nije vrhunac, natjecatelji su pokazali zavidne rezultate te najavili uspješnu sezonu koja je pred njima.