Nedjelja, 28. travnja 2024.

Podravka Vegeta u derbiju pobijedila Lokomotivu

U Koprivnici je u nedjelju odigran derbi hrvatskog ženskog rukometnog prvenstva između Podravke Vegete i Lokomotive.

S obzirom na to da je Podravka jesenas izgubila od Lokomotive, te da je potom na domaćem terenu izgubila od Dugog Sela ’55, ovaj susret nije imao prevelik rezultatski značaj.

No, derbi je uvijek derbi, pa su dvije najbolje hrvatske ženske rukometne ekipe i ovaj put pokazale veliku želju za pobjedom, a skupilo se u Bepovoj dvorani i oko tisuću gledatelja, uglavnom pristalica Podravke.

Igralo se tvrdo i čvrsto s obje strane, prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 11:11, aveć u 11. minuti teren je zbog ozljede morala napustiti ozlijeđena Ema Guskić.

Početkom nastavka Podravka se odvojila na 15:12 u 37. minuti. Lokomotiva se vratila, onda u 52. minuti opet +3 za domaće.

Gošćama je u završnici pala koncentracija, primile su dva vrlo jeftina pogotka nakon pogrešaka u otvaranju napada.

Možda i ključni trenutak dogodio se u 56. minuti kad je Tucaković obranila sedmerac Malec pri rezultatu 23:21.

Nakon toga još jedna obrana Bešen i gol Zadravec za konačnih 24:21.

Podravka je tako uzvratila najvećem rivalu za poraz u Zagrebu, no i dalje je Lokomotiva u velikoj prednosti za osvajanje naslova.

PODRAVKA VEGETA – LOKOMOTIVA 24:21 (11:11)
KOPRIVNICA – ŠSD ‘Josip Samaržija – Bepo’. Gledatelja 1.000. Suci: Matija Gubica i Boris Milošević (Osijek).
PODRAVKA VEGETA: Tucaković (4+2), Bešen (4); Zadravec 2, Turk 1, Vuković 1, Stelmah 4, Guskić 1, Franušić, L. Kalaus 5(2), Šenvald 2, D. Kalaus 3, Mrđen, Vuljak, Barišić 3(1), Šimara 1, Pandža 1.
TRENER: Antonio Pranjić.
LOKOMOTIVA: Ivančok (8+1), Novosel; Burić 2, Tupek, Malec 4(2), Birtić 4, Posavec 3, Ćurić, Dramac 2, Petika 4, Japundža 1, Kaluđerović, Lisjak, Sedloska, Škarić 1, Mehmedović.
TRENER: Nenad Šoštarić.
SEDMERCI: Podravka Vegeta 6(3), Lokomotiva 4(2).
ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 6 min, Lokomotiva 8 min.