Četvrtak, 18. travnja 2024.

Podravkašice su odlične kuglačice, ali i prave Lino manekenke

Podravkine kuglačice su prošle subote gostovale u Zagrebu kod drugoplasirane ekipe Admirala u utakmici 16. kola Prve HKL. Na kuglani Grmoščica bila je prilika za vrlo dobre rezultate budući da na toj kuglani čunjevi padaju ‘sami od sebe’.

Podravkašice su to iskoristile i srušile najviše čunjeva ove sezone, no nedovoljno da bi iznenadile domaće igračice koje dobro poznaju svoju kuglanu. U prvom bloku Lukčin (559) osvaja prva tri seta i poen protiv Mazulović, a Bolić (546), unatoč odličnom startu, ne osvaja više od jednog seta protiv najbolje igračice utakmice Cindrić.

U drugom bloku Zver (547) u odlučujućem setu ne uspijeva pobijediti Imširović, a Šimunić (530) gubi od Jelavić. U zadnjem bloku Matiša (582) osvaja dva seta, ali ima manje čunjeva od Smuđ, a Orehovec (603) najboljim rezultatom kod Podravkašica pobjeđuje Majhen osvojivši sva četiri seta. Konačni rezultat: Admiral – Podravka 6:2 (3445:3367, 11.5:12.5).

Ovog vikenda nitko ne izlazi na staze, a nakon toga u Koprivnicu stiže ekipa Splita koja dijeli šesto mjesto i ima isto bodova kao i Podravka.