Petak, 3. svibnja 2024.

Prva ŽNL: Močile u završnici slomile Dravu, Lipa slavila u Ivancu, Prugovac se izvukao u Glogovcu

U nedjelju su odigrane preostale četiri utakmice 19. kola Prve koprivničko-križevačke županijske nogometne lige.

Nakon oproštaja od Kupa, Močile su se posvetile prvenstvu. Nedostajalo je svježine nakon zahtjevne utakmice s Tehničarom, Drava je pružila dobar otpor na Močilskoj areni, ali ipak nije izdržala do kraja.

Velika tri boda momčadi Antuna Havaića svojim je pogotkom u 89. minuti donio Tomislav Belaj.

Rudar i Prugovac podijelili su bodove u Glogovcu. Domaćin je poveo golom Karla Baboka u 10. minuti, dok je izjednačio Ivan Kamenički u 32. minuti. Rudar je od 41. minute igrao bez isključenog Jurice Ivanušića koji je zaradio dva žuta kartona zbog prigovora i vrijeđanja suca.

Zanimljivo je da je ovo bio tek prvi remi Glogovčana u aktualnom prvenstvu.

Lipa je iznenadila favoriziranu Slogu u Koprivničkom Ivancu te je pobjedom od 1:2 pobjegla sa začelja. Karlo Pjetri doveo je Ivančane u vodstvo u 11. minuti, a za preokret je zabio Juraj Zlatar u 40. i 42. minuti.

U Peterancu nije bilo pogodaka u dvoboju Panonije i Tomislava Radnika.

Prva ŽNL: uvjerljivi Đurđevčani protiv Drnjančana, nova pobjeda Kalinovca, Osvit slavio u Đelekovcu