Subota, 27. travnja 2024.

Radnik, Varaždin, Vedi, Podravac i Međimurje stopostotni na košarkaškom sjeveru

Poslije drugog odigranog kola u Drugoj košarkaškoj ligi Sjever čak je pet neporaženih momčadi, i to Radnik, Varaždin, Vedi, Podravac i Međimurje.

Branitelj trostrukog naslova prvaka, virovski Podravac, dosta teško je došao do pobjede na gostovanju u Ivancu nad Ivančicom, bilo je 80:74. Gosti su dobili prvu i treću četvrtinu, što im je bilo dovoljno za konačnu pobjedu. S. Zadravec je postigao 21 (1×3), Vedriš 19 (2×3), Šoš 13 (1×3) i Šestak 10 koševa kod pobjednika, a D. Herceg 21 (5×3), Putar 12 (1×3), S. Herceg 10 (1×3) kod domaćina.

Radnik je sa 106:71 pobijedio Petar Zrinski u Vrbovcu. Križevčani su bili bolji u sve četiri četvrtine, a najviše su se kod pobjednika istaknuli Svoboda 24 (5×3), Brkić 20 (2×3), Biondić 16 (6×3) i Matoić 14 koševa. Kod Vrbovčana je Pandur postigao 28 (4×3), a Čimbur 16 (4×3) koševa.

Varaždin je lakše od očekivanog došao do pobjede u Bjelovaru, protiv istoimenog domaćina, bilo je 98:60. Pitanje pobjednika bilo je riješeno već u prvom poluvremenu jer su Varaždinci već poslije 20 minuta igre vodili s 52:32. Kod gostiju je Smontara postigao 21 (5×3), Majdak i Štambuk (4×3) po 19, a Čevra 16 (2×3) koševa. Kod domaćih Vrinjanin s 25 (2×3), Tušek s 18 i Perković s 10 koševa su bili dvoznamenkasti.

Istim rezultatom, 98:60, Labrada je svladala Koprivnicu. Najraspoloženiji strijelac na ovoj utakmici, ali i u cijelom drugom kolu je bio Bašić s 34 (7×3) koševa. Osim njega, kod Zagrepčana se istaknuo i Strunjak s 20 (2×3) koševa. Kod Koprivničanaca su jedino bili raspoloženi braća Robert (5×3) i Domagoj Mihoković s 21 postignutim košem.

Balaško 19, Odobašić 18 (2×3) i Beljan 17 (2×3) nisu bili dovoljni da đurđevačka Mladost postigne nešto više od časnog poraza 71:87 protiv Vedija. Kod Bjelovarčana je Jukić postigao 29 (5×3), a Jurički (1×3) i Šobak po 21 koš.

Međimurje je predvođeno Kuzmićem 23 (2×3) i Novakom 17 (2×3) došlo do teške pobjede u Virovitici nad oslabljenom Virkom, bilo je 82:76. Kod domaćih je najraspoloženiji bio Pavlović s 29 (1×3), Pažin je dodao 18, a Vučak 11 (1×3) koševa.

Poslije drugog odigranog kola, tablica je podijeljena na gornji i donji dio. Čak pet ekipa je bez poraza, a isto toliko ih još nije okusilo slast pobjede.