Ponedjeljak, 29. travnja 2024.

Rijeka pobijedila Hajduk na Poljudu, Dinamo na +8 od Splićana

Kompletirano je i 20. kolo SuperSport Hrvatske nogometne lige

Kompletirano je i 20. kolo SuperSport Hrvatske nogometne lige.

Nakon prošlotjedne velike pobjede protiv Hajduka, pulski je prvoligaš u petak ugostio i momčad Varaždina te imao veliku priliku za vodstvo već u petoj minuti, no Zelenika je obranio kazneni udarac Ercega.

Nedugo prije odlaska na odmor, Galilea se drugo kolo zaredom upisao u strijelce, ovoga puta fantastičnim volejem, da bi Brodić u 57. minuti zaključio lijepu akciju Varaždina za izjednačenje na 1:1.

Igrala se 89. minuta kada je Istra 1961 izvela još jedan udarac iz kuta, a džoker Marešić – koji je u igru ušao nepunih deset minuta ranije – glavom trese mrežu za pobjedu domaćina.

Nogometaši Lokomotive i po drugi su puta ove sezone pobijedili Osijek u Kranjčevićevoj: ove je subote bilo 1:0, a odlučujući se trenutak zbio u 39. minuti. Tada je Pivarić ubacio, a Bubanja glavom pronašao put do mreže, što se pokazalo dostatnim za sva tri boda.

Nakon samo tri minute subotnje igre u Koprivnici, Dinamo je poveo lijepim pogotkom Drmića na asistenciju Bočkaja s lijeve strane, dok je Slaven Belupo uzvratio preciznim prizemnim udarcem Jambora kroz gužvu u 32. minuti dvoboja.

Tih 1:1 ostalo je na novom koprivničkom semaforu do kraja utakmice.

Izuzetno važan derbi začelja pripao je u nedjelju gostima iz Šibenika, koji su poveli pri kraju prvog poluvremena. Na asistenciju Matića, Čop je na gol-crti skrenuo loptu u mrežu.

Potvrda šibenske pobjede u Velikoj Gorici stigla je u 64. minuti, kada je domaćoj obrani pobjegao Dolček i smjestio loptu pod prečku za 2:0, a konačnih 3:0 postavio je Čop u posljednjoj akciji susreta, realiziravši kazneni udarac.

Ovom je pobjedom Šibenik odmaknuo Gorici na sedam bodova razlike, prekinuvši tako svoj niz od pet uzastopnih ligaških poraza, dok Gorica već šest utakmica u svim natjecanjima nije postigla niti jedan pogodak, donose službene internetske stranice HNS-a.

U jadranskom derbiju Rijeka je s 2:1 pobijedila Hajduk na Poljudu.

Rijeka je povela u 65. minuti, a Ampem je bio strijelac. Sentić je obranio prvi udarac, ali drugi nije mogao. Awaziem je napravio veliku pogrešku kod primanja duge lopte. Marin mu je uzeo loptu pa pucao, no Sentić je obranio, ali na odbijenu loptu natrčava Ampem i šalje je u mrežu. U 83. minuti bilo je već 0:2. Strijelac je bio Frigan.

U 90. minuti Livaja je siguran s 11 metara, Hajduk je smanjio na 1:2, a u 95. je minuti još jednom prvi strijelac lige namjestio loptu na bijelu točku, no njegov udarac je zaustavio Labrović i spriječio 2:2, odnosno je osigurao Rijeci velika tri boda.

REZULTATI 20. KOLA: Istra 1961 – Varaždin 2:1, Lokomotiva – Osijek 1:0, Slaven Belupo – Dinamo 1:1, Gorica – Šibenik 0:3, Hajduk – Rijeka 1:2