Rukometašice Koke u Varaždinu bolje od Trešnjevke

Prvi strijelac domaćeg sastava bila je Ena Car sa sedam pogodaka. Na drugoj strani odlična je bila Petra Lovrenčević s 13 obrana

Četrnaestim kolom rukometašice su započele drugi dio sezone. Jako vrijedne bodove osvojili su Koka, Split i Dugo Selo čime su ostali u gornjem domu hrvatskog ženskog rukometa. Na začelju je sve ostalo po starom jer su Zelina, Trogir i Trešnjevka poraženi.

Koka je prema očekivanju pobijedila Trešnjevku. Ali ne tako lako kao što bi se moglo očekivati gledamo li rezultate i ljestvicu ove sezone. Dapače. Više od pola sata, Trešnjevka je vodila. Nekoliko puta u prvom dijelu ta je prednost iznosila tri pogotka. Najveća je bila plus četiri u 27. minuti. Ipak, u posljednje tri minute Koka je serijom od četiri pogotka stigla do izjednačenja i relativno zadovoljna otišla na predah. Nakon tri minute igre u nastavku prednost seli na stranu domaćih rukometašica i ostaje do kraja. Trešnjevka se držala desetak minuta u drugom dijelu, i onda potpuno posustala. Varaždinke su drugih 30. minuta dobile 14:8. Sara Šopar je imala 12 obrana. Dora Potočnjak četiri, a to je za svaku ekipu sjajno ostvarenje. Prvi strijelac domaćeg sastava bila je Ena Car sa sedam pogodaka. Na drugoj strani odlična je bila Petra Lovrenčević s 13 obrana. A sedam pogodaka dala je Leonarda Kapetanović.

Susjedski derbi u Trogiru pripao je Splitu 2010. I to uvjerljivo. Gošće su susret otvorile silovito. Već nakon osam minuta igre imale su četiri pogotka viška 2:6. Trogirske rukometašice su se držale na minus tri ili četiri pogotka do 18. minute. Onda kreće nezadrživi niz gošći koje su u preostalih 12. minuta prvog dijela postigle devet, a primile samo dva pogotka i na predah otišle s 11 razlike (10:21). Ništa se nije promijenilo ni u drugom dijelu. Splićanke su nastavile igrati u svom ritmu i nemilosrdno punile mrežu domaćeg sastava. Na kraju su se zaustavile na broju 34, odnosno plus 13 (21:34). Po pet pogodaka za Trogir dale su Andrea Sesar i Matea Tomić. Kod Splita 15 obrana Ivone Stilinović. Po pet pogodaka postigle su Klara Birtić, Ana Lovrić i Sara Sablić.

Lakše nego što se to moglo očekivati, Dugo Selo 55 ostvarilo je uvjerljivu pobjedu protiv Bjelovara. Sve je praktički bilo riješeno već nakon prvog dijela. Tada su domaće rukometašice već imale deset pogodaka prednosti. Bjelovarke su u tih 30. minuta primile 20 pogodaka, a to im se nije dogodilo ni protiv Podravke ni protiv Lokomotive. Najveća prednost dugoselskih rukometašica u nastavku bila je plus 14. Bjelovar je najbolje minute odigrao tek u završnici susreta kada su se domaće malo opustile. Stoga je drugo poluvrijeme završilo izjednačeno 13:13. Ali domaćim rukometašicama ostala je ona razlika iz prvih 30. minuta. Kao i obično briljirala je Mara Budić na vratima. Na kraju je skupila 16 obrana. Osam pogodaka dala je Paula Jakešević, sedam Josipa Bebek, po šest Anamarija Galić i Jelena Blažek. U bjelovarskim redovima dvije igračica po četiri pogotka – Emma Guskić i Ana Čagalj.

Sesvete nisu propustile priliku da protiv slabašne Zeline ne osvoje nove bodove. Gošće su susret otvorile s četiri pogotka u nizu. Najveću prednost imale su 10. minuti kada je semafor pokazivao 2:7. Zelina je nakon toga imala jako lijepih šest minuta i uspjela doći na minus jedan 7:8. Ipak, Sesvećanke su mirnije u završnici prvoga dijela pa na predah odlaze s plus tri 11:14. Poput prvoga, gošće odlično počinju i drugo poluvrijeme. Opet su dale četiri pogotka za redom i u 35. minuti podigle svoju prednost na šest pogodaka 12:18. Ali domaće rukometašice se ne predaju. Na ulasku u posljednjih deset minuta bile su na minus tri 19:22. I čini se da su u završnici platile cijenu te jurnjave za zaostatkom. Sesvete su u deset minuta napravile niz od 1:8, i bez prevelikog stresa privele susret kraju. Sa sedam pogodaka Mirna Vučković bila je najbolja u domaćim redovima. Najbolja kod Sesveta Lana Jurina s devet pogodaka. Samo malo slabija Mihaela Bešen sa sedam pogodaka uz tek jedan promašaj.

Vrlo zanimljiv susret odigrali su Umag i Osijek. Prva četvrtina pripala je gošćama. Onda stiže serija domaćih rukometašica koje u samo pet minuta stvaraju pet pogodaka razlike i dosta mirno privode kraju prvi dio sa 16:13. Osijek je odlučniji na početku druga dijela, i vraća se na minus jedan. I tako je bilo sve do 39. minute kad ponovno umaške rukometašice rade seriju od 3:0 i bježe na plus četiri. U posljednjoj četvrtini vodila se velika borba i igralo uglavnom pogodak za pogodak. Ali domaćin je ljubomorno čuvao prednost od tri ili čak četiri pogotka. Kad su konačno šest minuta prije kraja probili tu magičnu granicu i otišle na pet razlike sve je bilo gotovo. Ana Jajčević (10) i Nataša Miočinović (8) dale su više od polovice domaćih pogodaka. Sedam je još dodala Katarina Raspudić, a to je ukupno 25, od 32 pogotka Umaga. Kod Osijeka Petra Frančić šest od šest, a po pet pogodaka postigle su Dora Lacković, Josipa Paula Jerčinović i Lucija Humel.

HRL ZA ŽENE: 14. KOLO

KOKA – TREŠNJEVKA 27:21
TROGIR – SPLIT 2010 21:34
DUGO SELO 55 – BJELOVAR 33:23
ZELINA – SESVETE AGROPROTEINKA 21:31
UMAG – OSIJEK 32:26