Nedjelja, 5. svibnja 2024.

Slaven Belupo na Rogli remizirao s Goricom

Nogometaši Slavena Belupa u subotu su na Rogli odigrali prijateljsku utakmicu s hrvatskim prvoligašem Goricom.

Susret je završen rezultatom 2:2, a oba je pogotka za koprivničku momčad postigao Benedik Mioč.

Evo izvještaja sa službene stranice Slavena Belupa:

”Dobro je naša momčad otvorila utakmicu i zaprijetila dva puta preko Martinage i jednom preko Mioča. Iako su obojica bila blizu golova, rezultat se u prvih 20 minuta nije mijenjao. Gorica je odgovorila udarcima iz daljine, a najbliži pogotku bio je Mitrović koji je pogodio gredu.

Na startu drugog dijela Raspopović je nakon kornera glavom pogodio još jednom gredu. Gorica je povela u 60. minuti kada je Majstorović realizirao kazneni udarac. U 75. minuti Mioč je pogodio stativu iskosa s desne strane, a u nastavku akcije Hlevnjak je iz daljine pucao iznad grede. Samo dvije minute kasnije 1:1. Mioč je ispremiješao obranu Gorice i s 15-ak metara pogodio same “rašlje” gola Goričana.

Kao da mu prvi prekrasan pogodak nije bio dovoljan, Mioč je i u 80. milimetarski precizno naciljao drugi kut i zabio za 1:2. Nažalost po nas, to nije bio kraj lijepim golovima. U 92. minuti iz slobodnog udarca za konačnih 2:2 zabio je Pršir.

SLAVEN BELUPO – GORICA 2:2 (0:0)
SLAVEN BELUPO: Marković (od 70. Jesenović)– Bosec (od 62. Krušelj), Eškinja, Boras, Martinaga – Mioč, Mađarić (od 55. Ortiz), Marina – Hoxha, Crnac (od 70. Hlevnjak), Herceg (od 30. Šakota). TRENER: Ricardo Moniz.
GORICA: Banić – Đekić, Steenvoorden, Leš, Štiglec – Ndockyt, Raspopović, Vujnović – Ilecić, Matavž, Mitrović; još su igrali: Debijađi – Josić, Matković, Krizmanić, Vuko – Prišir, Jug, Kapulica – Majstorović, Jurić, Nezirović. TRENER: Željko Sopić.
STRIJELCI: 0:1 Majstorović (60-11 m), 1:1 Mioč (77), 2:1 Mioč (80), 2:2 Pršir (90+2).