Petak, 3. svibnja 2024.

Slaven Belupo u manje od 24 sata odigrao dvije pripremne utakmice i u obje pobijedio

Nogometaši Slavena Belupa u manje od 24 sata odigrali su dvije prijateljske utakmice u sklopu priprema za novu prvoligašku sezonu.

Najprije su se u petak poslijepodne u Gospiću sučelili sa selekcijom Hrvatske Udruge nogometnog sindikata. Farmaceuti su slavili minimalnim rezultatom, a odlučujući je gol pao u 67. minuti. Brković je izvrsno centrirao, a Knöll pogodio za pobjedu.

Slaven Belupo – HUNS 1:0

Slaven Belupo: Marković, Božić, Mlinarić, Marina, Glavčić, Laušić, Knoll, Hlevnjak, Srbljinović, Bogojević, Krstanović. Od 60. minute: Slukić, Zirdum, Turanjanin, van Bruggen, Monjac, Gamarra, Kocijan, Brković, Liklin, Bosec. Trener: Dean Klafurić.

HUNS: Radelić Žarkov, Perković, Cerovec, Lukić, Komorski, Marciuš, Mioč, Prpić Bosanac, Gatarić, Čurjurić, Boban. Od 45. minute: Picak, Turčin, Pisačić, Žaja. Trener: Ivica Landeka.

U subotu prijepodne Slavenaši su u slovenskim Brežicama snage odmjerili s Radomljem i pobijedili s 2:1.

Trener Farmaceuta Dean Klafurić i njegov stožer u ovoj su utakmici na teren od prve minute poslali igrače koji su u petak igrali 30 minuta, dok su oni s većom minutažom igrali završnicu susreta.

Koprivnička je momčad u vodstvo stigla u 14. minuti kada je Havelka lijepu akciju zaključio golom glavom. Dvadeset minuta kasnije Slaven Belupo je povisio rezultat. Monjac je lijepo pronašao Brkovića koji čvrstim udarcem sa 16 metara trese mrežu u desnom donjem kutu gola slovenskog prvoligaša.

Radomlje je smanjilo rezultat u 54. minuti. Nikolić se najbolje snašao nakon jedne gužve u šesnaestercu koprivničke momčadi i zabio za 2:1. Do kraja utakmice nismo vidjeli golove, iako su Slavenaši nekoliko puta opasno zaprijetili. Najbliže pogotku bio je Lušić koji je pogodio gredu.

Slaven Belupo – Radomlje 2:1

Slaven Belupo: Čović, Zirdum, van Bruggen, Zvonarek, Havelka, Gamarra, Kocijan, Brković, Knoll, Bosec, Bajrić. Od 60. minute: Vuković, Turanjanin, Božić, Mlinarić, Marina, Laušić, Hlevnjak, Liklin, Monjac, Bogojević. Trener: Dean Klafurić.

Radomlje: Šugić, Rok, Blaič, Mužek, Rugačević, Pišek, Nikolić, Cerar, Nikolić, Lenč, Gužec. Još su igrali: Varga, Kresar, Bilibal, Princ, Jarovič, Pogačar, Fortuga, Adrovič, Žulc. Trener: Rok Hanžić.

Ovo je bila treća pripremna utakmica Farmaceuta. Podsjetimo, prije ovih susreta u Gospiću i Brežicama, Slaven Belupo je u Svetom Martinu na Muri odigrao 1:1 s poljskim prvoligašem Slaskom.