FOTO Slaven Belupo se vratio iz ponora i osvojio vrijedan bod protiv Hajduka

U 35. minuti utakmica je prekinuta nakon što su gostujući navijači nečime pogodili pomoćnog suca Marića

Nogometaši Slavena Belupa u subotu su ugostili splitski Hajduk u posljednjoj ovogodišnjoj prvenstvenoj utakmici SuperSport HNL-a.

Kao i uvijek kad dolaze Bijeli, na ispunjenoj tribini Apaša imali su puno svojih navijača, no dio gledatelja ipak je navijao i za domaće.

Stvari su krenule idealno za goste, već u 12. minuti Krovinović je uzeo loptu Bosecu i pogodio s 20-ak metara.

Na 0:2 povisio je Pušktas glavom nakon ubačaja Sahitija, a u 35. minuti utakmica je prekinuta nakon što su gostujući navijači nečime pogodili pomoćnog suca Marića.

Nakon 18 minuta susret je nastavljen, a početkom drugog poluvremena Slavenove zamjene donijele su izjednačenje.

Prvo je Hoxha zabio glavom nakon ubačaja Kvržića, da bi konačnih 2:2 postavio Krstanović s bijele točke nakon prekršaja Simića na Crncu.

U 81. minuti crveni karton dobio je Sahiti, ali je ostalo 2:2.

SLAVEN BELUPO – HAJDUK 2:2 (0:2)
KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš’. Gledatelja 3.000. Sudac: Ante Čulina (Zagreb).
SLAVEN BELUPO: Čović – Zirdum, Božić, Christopoulos (od 46. Crnac) – Bosec (od 90+1. Žuljević), Mioč (od 46. Kvržić), Jambor (od 71. Kocijan), Mudražija, Soldo – Branšteter (od 46. Krstanović), Hoxha.
TRENER: Zoran Zekić.
HAJDUK: Sentić – Mikanović, Awaziem, Simić (od 86. Prpić), Melnjak – Pukštas (od 62. Fossati), Grgić (od 86. Biuk), Krovinović – Sahiti, Livaja, Čolina (od 46. Mlakar).
TRENER: Mislav Karoglan.
STRIJELCI: 0:1 Krovinović (12), 0:2 Pukštas (27), 1:2 Hoxha (49), 2:2 Krstanović (58-11 m).

10. Gorica 16 1 4 11 11 24 -13 7

REZULTATI 17. KOLA: Lokomotiva – Istra 1961 2:0, Slaven Belupo – Hajduk 2:2, Gorica – Varaždin (odgođeno), Šibenik – Osijek (ned, 15.00), Rijeka – Dinamo (ned, 17.30).