Četvrtak, 25. travnja 2024.

SUPERSPORT HNL Derbi bez pobjednika, Dinamo zadržao veliku prednost u odnosu na Hajduk

U petak je u Splitu odigran derbi 14. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige između Hajduka i vodećeg Dinama.

Pred oko 30.000 gledatelja na Poljudu su Bijeli i Modri odigrali bez pobjednika, rezultat je bio 1:1.

Hajduk je poveo pogotkom Marka Livaje nakon asistencije Darija Melnjaka u 27. minuti, a izjednačio je Bruno Petković s bijele točke u 72. minuti.

Sudac Igor Pajač dosudio je kazneni udarac za goste iz Zagreba nakon intervencije VAR-a i pregleda snimke duela Petkovića i Chidoziea Awaziema.

Preostale utakmice na rasporedu su u subotu i nedjelju. Lokomotiva dočekuje Goricu, Varaždin igra s Osijekom, Istra 1961 je domaćin Šibeniku, a u posljednjem susretu kola u Koprvnici će se sastati Slaven Belupo i Rijeka.

10. Gorica 12 1 3 8 8 17 -9 6

REZULTATI 14. KOLA: Hajduk – Dinamo 1:1, Lokomotiva – Gorica (subota, 15.00), Varaždin – Osijek (subota, 17.10), Istra 1961 – Šibenik (nedjelja, 15.00), Slaven Belupo – Rijeka (nedjelja, 17.10).
PAROVI 15. KOLA: Šibenik – Varaždin (28. X. u 18.00), Rijeka – Istra 1961 (29. X. u 15.00), Osijek – Dinamo (29. X. u 17.30), Lokomotiva – Hajduk (30. X. u 15.00), Gorica – Slaven Belupo (30. X. u 17.30). ZAOSTALA UTAKMICA 4. KOLA: Hajduk – Gorica (26. X. u 16.30).