Četvrtak, 9. svibnja 2024.

SuperSport HNL: Slaven Belupo i Gorica podijelili bodove

Nogometaši Slavena Belupa u petak su u Koprivnici ugostili Goricu u prvoj utakmici 15. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige.

Domaćin je istrčao bez suspendiranog Agbekpornua, dok su gostima nedostajali standardni stoperi Maloča i Krizmanić.

Ivan Lepinjica
Ivan Lepinjica // Foto: Miroslav Miletić/NK Slaven Belupo

Bolje je prvo poluvrijeme odigrao Slaven Belupo, više je napadao i češće prijetio vrataru Baniću.

Tukli su prema gostujućim vratima Hoxha, Štrkalj, Lepinjica i Mioč, no nisu bili precizni. Nakon ubačaja Šakote Banić je skoro zabio autogol, no spasila ga je greda. Na drugoj strani pokušavali su Pršir i Ndockyt, ali mreže se u prvoj dionici susreta nisu tresle.

I u drugom poluvremenu Slaven je više prijetio, no napadi domaćih nisu bili toliko intenzivni kao u prvih 45 minuta. Nisu previše pomogli ni igrači koji su ušli s klupe, Gorica se solidno branila.

Na kraju golova nije bilo, svakome je pripao po bod…

Slijedi stanka nakon koje Slaven gostuje kod Lokomotive.

Matej Šakota // Foto: Miroslav Miletić/NK Slaven Belupo

SLAVEN BELUPO – GORICA 0:0
KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš’. Gledatelja 642. Sudac: Dario Kulušić (Šibenik).
SLAVEN BELUPO: Sušak – Bosec, Boras, Božić, Štefulj – Lepinjica (od 46. Caimacov), Mioč – Šakota (od 75. Nongoh), Liber (od 59. Cascini), Hoxha – Štrkalj (od 75. Kamberi).
TRENER: Roy Ferenčina.
GORICA: Banić – Nielsen, Raspopović, Leš, Štiglec – Soldo (od 85. Majstorović), Mrzljak, Pršir (od 90+2. Šroler), Mitrović (od 69. Vujnović) – Ndockyt (od 85. Jurić) – Matavž (od 69. Blummel).
TRENER: Dinko Jeličić.
STRIJELCI: –

PAROVI 15. KOLA
: Slaven Belupo – Gorica 0:0, Rudeš – Istra 1961 (subota, 16.00), Osijek – Lokomotiva (subota, 18.10), Hajduk – Varaždin (nedjelja, 16.30), Rijeka – Dinamo (nedjelja, 19.00).