Petak, 3. svibnja 2024.

SuperSport HNL: Slaven Belupo upisao prvi domaći poraz, Šotiček pogodio za prvo slavlje Lokomotive

Nogometaši Slavena Belupa u petak su u 7. kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige u Koprivnici ugostili zagrebačku Lokomotivu.

Uoči utakmice na semaforu i razglasu premijerno je emitirana prva navijačka pjesma mlade Slavenove navijačke skupine Podravske štuke.

U prvom poluvremenu publika nije previše toga vidjela. Najbolju priliku imao je Slaven u 43. minuti kad je nakon akcije Hoxhe i Cascinija gredu glavom pogodio Bosec.

Lokomotiva je povela u 65. minuti, Tuci je proigrao 18-godišnjeg Marina Šotičeka koji je izašao sam pred Slavenovog vratara i pogodio za 0:1.

Pogodak Šotičeka možete pogledati OVDJE.

Nakon toga je Moniz u napad ubacio prvo Ortiza, pa i stopera Borasa te mladog Jagušića, ali promjene nije bilo, Boras je u 89. minuti glavom pogodio vratnicu.

Slijedi prvenstvena stanka, a potom Slaven Belupo gostuje kod Dinama, dok Lokomotiva dočekuje Rudeš.

Benedik Mioč
Benedik Mioč // Foto: NK Slaven Belupo

SLAVEN BELUPO – LOKOMOTIVA 0:1 (0:0)
KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek-Apaš’. Gledatelja 1017. Sudac: Darioi Bel (Osijek).
SLAVEN BELUPO (4-3-3): Sušak – Bosec, Račić, Međimorec, Štefulj (od 76. Boras) – Hlevnjak (od 46. Martinaga), Agbekpornu (od 86. Štrkalj), Mioč – Cascini (od 76. Jagušić), Šakota (od 68. Ortiz), Hoxha.
TRENER: Ricardo Moniz.
LOKOMOTIVA (4-2-3-1): Čavlina – Vranjković, Živković, Kalaica, Milićević – Bubanja, Smakaj (od 88. Mašić) – Bulatović (od 64. Krivak), Tuci, Šotiček – Kulenović.
TRENER: Silvijo Čabraja.
STRIJELAC: 0:1 Šotiček (65).

REZULTATI 7. KOLA: Slaven Belupo – Lokomotiva 0:1, Rudeš – Gorica (subota, 19.00), Hajduk – Istra 1961 (subota, 21.05), Rijeka – Varaždin (nedjelja, 18.30), Osijek – Dinamo (nedjelja, 21.05).

PAROVI 8. KOLA: Dinamo – Slaven Belupo, Varaždin – Istra 1961, Gorica – Hajduk, Lokomotiva – Rudeš, Rijeka – Osijek.