Srijeda, 24. travnja 2024.

SUPERSPORT HNL Slaven Belupo preokretom svladao Goricu

U Koprivnici je u petak navečer odigrana prva utakmica 6. kola SuperSport HNL-a između Slavena Belupa i Gorice.

Farmaceuti su susret dočekali na drugom mjestu prvenstvene ljestvice, a trener Zoran Zekić nije mogao računati na kartoniranog Antonija Boseca.

Više problema imao je trener Gorice Samir Toplak, kojem su nedostajali Deni Jurić, Keita, Kalik i Mitrović.

Gosti su poveli već u 4. minuti, kad je Pršir ubacio iz slobodnog udarca, a Raspopović na drugoj vratnici dočekao odbijanac i pogodio.

Raspoloženi Fruk nakon toga je imao još dvije dobre prilike, a Slaven do odmora nije uspio ozbiljnije zaprijetiti.

U nastavku je Zekić već do 60. minute iskoristio svih pet zamjenate je bacio sve karte u napad.

To mu se i isplatilo, jer je njegova momčad s dva brza pogotka stigla do ekspresnog preokreta unutar samo pet minuta.

Prvo je izjednačio Crnac nakon šuta Fanima i asistencije Žuljevića, da bi konačnih 2:1 nakon malonogometne akcije i asistencije Famina petom postavio junak Marko Žuljević.

I publika je navijanjem popratila trud igrača na terenu, velika je bila radost na Apašu po završetku susreta; Slaven je i dalje drugi, najbliža pratnja je na pet bodova…

U sljedeća dva kola Zekićevu momčad očekuju dva uzastopna gostovanja, kod Lokomotive u Zagrebu i Hajduka u Splitu.

SLAVEN BELUPO – GORICA 2:1 (0:1)
KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš’. Gledatelja 673. Sudac: Čuljak (Zagreb).
SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Marković – Kvržić, Tepšić (od 61. Žuljević), Božić, Talys – Marina (od 46. Hlevnjak), Jambor – Crnac, Mihalić (od 46. Kocijan), Hoxha (od 61. Fanimo) – Manaj (od 46. Krstanović). TRENER: Zoran Zekić.
GORICA (4-2-3-1): Banić – Raspopović, Jovičić, Krizmanić, Vojtko – Pršir (od 71. Skrbin), Suk – Ndockyt, Golubickas, Fruk – Da Cruz. TRENER: Samir Toplak.
STRIJELCI: 0:1 Raspopović (4), 1:1 Crnac (78), 2:1 Žuljević (83).

10. Istra 1961 5 1 1 3 3 8 -5 4

REZULTATI 6. KOLA: Slaven Belupo – Gorica 2:1, Varaždin – Šibenik (subota, 18.30), Dinamo – Osijek (subota, 21.00), Istra 1961 – Rijeka (nedjelja, 18.55), Hajduk – Lokomotiva (nedjelja, 21.05).