Ponedjeljak, 29. travnja 2024.

Svjetsko prvenstvo: Hrvatska nije znala iskoristiti sjajne obrane golmanice Pijević

U drugi krug Hrvatska prenosi samo jedan bod te su joj izgledi za prolaz u četvrtfinale minimalni. U četvrtak slijedi ogled s Crnom Gorom koja je u prve tri utakmice ostvarila tri pobjede

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija u utorak je odigrala i treću utakmicu na Svjetskom prvenstvu u Švedskoj, Danskoj i Norveškoj.

Naše rukometašice izgubile su od Švedske rezultatom 22:17, poluvrijeme 9:7.

U prvom poluvremenu napad Hrvatske je potpuno podbacio, u 30 minuta izabranice Ivice Obrvana uspjele su postići tek sedam pogodaka, a fantastična Tea Pijević bila je zaslužna što su Šveđanke stigle do samo devet golova.

Hrvatske rukometašice // Foto: HRS / Jozo Čabraja / Kolektiff

Početkom nastavka Švedska je povela 13:8 i Obrvan je morao pozvati novu minutu odmora. Nije pomoglo, 15 minuta do kraja bilo je 18:12 i bilo je jasno da je na pomolu prvi poraz na turniru. Uspjela je Hrvatska pet minuta do kraja smanjiti na -3, ali nakon toga je stala i Švedska je u završnici osigurala pobjedu.

Jednostavno, Šveđanke su individualno bolje, ali i kao ekipa posloženije i uigranije. Ali da smo od naših očekivali bolje izdanje, i to stoji. Obrana još kako-tako, ali svi ostali segmenti bili su slabi. U napadu na postavljenu obranu spora i bez ideje, s puno tehničkih pogrešaka, a ni tranzicija nije štimala.

U drugi krug Hrvatska prenosi samo jedan bod te su joj izgledi za prolaz u četvrtfinale minimalni, a više ni ne ovisi sama o sebi. U četvrtak slijedi ogled s Crnom Gorom koja je u prve tri utakmice ostvarila tri pobjede.