Nedjelja, 28. travnja 2024.

Košarkaški sjever: Radnik Križevci, Podravac Virje i Vedi Bjelovar glavni favoriti za naslov prvaka

U 9. kolu Druge košarkaške lige Sjever prošlog vikenda odigrano je svih šest prvenstvenih utakmica.

Podravac je dosta lako prošao gostovanje u Zagrebu, slomivši otpor Labrade već u prvoj četvrtini (19:35). Na poluvremenu je bilo 30, a na kraju treće četvrtine čak 37 razlike, da bi domaćini u zadnjoj dionici smanjili poraz na podnošljivih 90:109. Kao i obično, virovske bijelo-crvene je do pobjede predvodio Stefan Zadravec (31, 2×3). Drugo ime kod pobjednika bio je Antonio Šoš sa 17, Karlo Molnar je postigao 13 (2×3), Adi Stajku 12, Julijan Zadravec 11 (1×3), a Nikola Šestak i Mateo Balatinec (1×3) po devet koševa. Kod domaćina su bolji od ostalih bili Bruno Strunjak (23, 2×3), Boris Petrović (20, 4×3), Pavao Bašić (18, 4×3) Marko Ošlaj (14) i Matej Capan (10).

Jednako lako je Radnik prošao gostovanje u Koprivnici. Konačnih 57:83 dovoljno pokazuju dominaciju gostiju iz Križevaca. Najbolji u redovima pobjednika bio je mladi Juraj Brkić (26, 2×3), a vrlo dobri su bili Luka Biondić (15, 3×3), Tomislav Žulj (12) i Mario Matoić (11, 1×3). Kod Koprivničanaca Domagoj Mihoković (26, 1×3) i Marko Hrženjak (11, 2×3) nisu bili dovoljni za ozbiljniji otpor Križevčanima.

Bjelovarski Vedi je u zadnjoj četvrtini došao do vrijedne pobjede protiv Varaždina rezultatom 85:78 i zadržao priključak s vodećima. Igor Jukić (28, 5×3) je bio prvo ime susreta, a velik doprinos pobjedi dali su Jan Zvonimir Vrdoljak (18, 2×3) i Mario Rajšić (16, 2×3). Kod Varaždinaca je povratnik Manuel Novak postigao 19 (5×3), Luka Štambuk (2×3) i Luka Čevra (2×3) po 15, a Petar Košćak 12 (2×3) koševa.

Međimurje je u Ivanovcu pobijedilo Mladost sa 71:58. Karlo Pađan (18, 1×3) je bio najefikasniji kod pobjednika, Mario Novak je postigao 16 (2×3), a Domagoj Kuzmić 10 koševa. Kod gostiju iz Đurđevca je dvoznamenkasti bio samo koliko-toliko raspoloženi Igor Odobašić (16, 2×3), dok je Andrija Cestar postigao devet (3×3) koševa.

U Virovitici je izjednačeno bilo sve do zadnje četvrtine koju je Ivančica dobila s visokih 28:5, za konačnu, uvjerljivu pobjedu s 82:59 protiv Virke. Kod domaćina je Petar Fuis postigao 21 (1×3), Antonio Pavlović 12, a Damjan Pažin 10 koševa. Kod pobjednika je prvo ime bio Filip Rožman sa 27 (5×3), Stjepan Herceg je postigao 23 (1×3), a Martin Fištrek 10 (2×3) koševa.

U Vrbovcu je Petar Zrinski bio bolji od Bjelovara sa 74:69. Do pobjede je Vrbovčane predvodio Roman Čimbur s 26 (6×3) koševa, Marko Tomić je dodao 13 (1×3), Luka Matić 12 (2×3), a Luka Škaro 10 koševa. Kod Bjelovarčana Bruno Vrinjanin 21, Mario Kelava 20 (1×3) i Filip Tušek 17 (1×3) nisu bili dovoljni za više od tijesnog poraza.

Poslije devet odigranih kola, na ljestvici košarkaškog sjevera vodi križevački Radnik bez poraza. Jedan poraz ima virovski Podravac, a dva bjelovarski Vedi. Na taj način su se te tri ekipe isprofilirale u jedine kandidate za naslov prvaka.