Ponedjeljak, 29. travnja 2024.

FOTO Križevački košarkaši i dalje stopostotni, nove pobjede Virovaca, Varaždinaca i Đurđevčana

Iako je u Križevcima bilo blizu, u 8. kolu Druge košarkaške lige Sjever nije se dogodilo ni jedno iznenađenje.

Podravac i Vedi odigrali su izjednačeno prvo poluvrijeme (42:40), ali je sve odlučeno u trećoj četvrtini (32:11) kada su se Virovci razigrali i utakmicu potpuno okrenuli na svoju stranu do konačnih 89:68. Kao i mnogo puta do sada, Stefan Zadravec (24, 4×3) je predvodio bijelo-crvene do pobjede. U formu se vratio i Julijan Zadravec (17, 3×3), a vrlo dobri su bili Antonio Šoš (13, 3×3), Nikola Šestak (13) i Martin Vedriš (9, 1×3). Kod Bjelovarčana je Deni Krajnović postigao 13 (1×3), Mario Rajšić (2×3) i Igor Jukić po 12, Marin Šobak 10, a Luka Jurički devet koševa.

Radnik je teško došao do pobjede rezultatom 74:71 protiv Međimurja i bez poraza zadržao prvo mjesto. Gosti iz Čakovca vodili su na kraju treće četvrtine 12 razlike, ali im je u zadnjoj dionici ponestalo snage i koncentracije da dođu do iznenađujuće pobjede i zadrže priključak s vodećima. Nevjerojatan je podatak da Križevčani nisu pogodili ni jednu tricu, a najzaslužniji za pobjedu su Ivan Svoboda s 19, Juraj Brkić i Tomislav Garvanović s po 12 koševa te Filip Šašek s 10 koševa. Najistaknutiji pojedinac utakmice bio je odlični Mario Novak (25, 2×3), a dobru utakmicu su odigrali Petar Glumac (12, 1×3) i Mislav Kranjčec (11, 1×3).

Varaždin je lako došao do pobjede sa 100:70 nad Koprivnicom. Utakmica je riješena već u prvoj četvrtini u kojoj su Varaždinci poveli 36:14. Čak šest dvoznamenkastih strijelaca bilo je kod pobjednika, i to Luka Čevra 15 (3×3), Petar Koščak (1×3), Sven Olah (1×3) i Luka Prprović po 13, Luka Štambuk 12 (2×3) i Vid Skenderović 11 (2×3), a samo tri kod Koprivničanaca, i to Domagoj Mihoković 26 (1×3), Robert Mihoković 14 (4×3) i Marko Hrženjak 11 (2×3). Dovoljan pokazatelj dominacije domaćina.

U susretu Mladosti i Petra Zrinskog bolji su bili domaćini sa 77:69. Do pobjede su Đurđevčane predvodili najiskusniji Vladimir Beljan (21, 5×3) i Zoran Jančijev (16, 4×3), a najveću potporu su imali od Antona Gregara Hrženjaka (14). Kod gostiju su bolji od ostalih bili Roman Čimbur (23, 2×3) i Marko Tomić (21, 1×3), a dobar je bio i mladi Luka Škaro (11, 1×3).

Bjelovar je u susretu s Virkom došao do svoje četvrte pobjede s 98:85. Prijelomna je bila druga četvrtina koju su Bjelovarčani dobili s 34:12. Kod pobjednika je Bruno Vrinjanin postigao 28 (2×3), Ivan Stjepanović 21 (5×3), Luka Bosanac 13, Filip Tušek i Ivan Perković po 12 koševa, a kod Virovitičana prvi strijelac ovog kola Antonio Pavlović 37, Petar Fuis 14 (1×3) i Nikola Krstanović 11 (3×3) koševa.

Iako je na poluvremenu Labrada vodila (36:35), Ivančica je došla do visoke pobjede s 94:65. Prijelomna je bila treća četvrtina (33:8) u kojoj su Ivančani potpuno deklasirali Zagrepčane. Prvo ime susreta je bio Filip Rožman 24 (4×3), a vrlo dobro su odigrali Luka Putar 13 (1×3) i Dean Herceg 10 (2×3). Kod gostiju je Pavao Bašić postigao 19 (1×3), Goran Andabak 16 (4×3), a Matej Capan 11 koševa.

Nakon osam odigranih kola, samo je križevački Radnik neporažen. Podravac ima jedan,  Varaždin i Vedi dva, a Međimurje tri poraza.