Ponedjeljak, 29. travnja 2024.

Svjetsko prvenstvo: Senegal namučio Hrvatsku, možemo biti sretni bodom

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija u petak je odigrala prvu utakmicu na Svjetskom prvenstvu u Danskoj, Norveškoj i Švedskoj.

‘Kraljice šoka’ na premijeri su odmjerile snage sa Senegalom, nezgodnom afričkom reprezentacijom koja im je priredila puno problema.

U prvom poluvremenu ‘Kraljice šoka’ su se jako mučile, a zajedno s njima i izbornik Ivica Obrvan koji je tražio prava rješenja.

Senegal je na odmor otišao s prednošću od 9:11, a ništa bolje nije izgledao ni nastavak u kojem je Senegal imao i prednost od četiri pogotka.

Ipak, Hrvatska se vratila, najviše zahvaljujući golovima Tine Barišić i Dejane Milosavljević, i u 56. minuti stigla do izjednačenja (21:21).

U posljednjoj minuti Katarina Ježić zabija za novo izjednačenje, a u posljednjim sekundama Tea Pijević velikom obranom osigurava bod Hrvatskoj. Bod s kojim na kraju cijele priče možemo biti jako sretni…

Tina Barišić postigla je osam pogodaka za Hrvatsku, Katarina Ježić četiri, a Dejana Milosavljević tri.

U 2. kolu hrvatske rukometašice u nedjelju igraju s Kinom.