Petak, 19. travnja 2024.

Umorne rukometašice Podravke Vegete poražene i u drugoj utakmici protiv CSKA u Moskvi

Rukometašice Podravke Vegete u Moskvi su u dva dana odigrale dvije utakmice Lige prvakinja protiv jake ruske ekipe CSKA. Nažalost, u obje su poražene.

U nedjelju su igračice Zlatka Saračevića zadale velike glavobolje domaćinu, ali nije bilo sreće i mirnoće u završnici i CSKA je na kraju slavio rezultatom 30:26 (18:16). Izgleda uvjerljivo, no nije bila takva situacija na terenu. Više o toj utakmici pročitajte OVDJE.

Već danas, u ponedjeljak, odigrana je i druga utakmica. Očekivano, CSKA je puno lakše riješio pitanje pobjednika. Moskovska ekipa vjerojatno je ozbiljnije shvatila Koprivničanke, a i naše cure teško da su u dva dana mogle odigrati na tako visokom nivou, umor je kod dijela igračica učinio svoje. Rezultat je na kraju bio 36:20 za CSKA.

Poluvrijeme druge utakmice u kojoj je formalno Podravka Vegeta bila domaćin završilo je rezultatom 16:10 za moskovsku ekipu. Kod Ruskinja su najefikasnije bile Sara Ristovska, Daria Dmitrieva i Polina Gorshkova s po tri gola. U Saračevićevoj ekipi Dijana Mugoša s tri gola bila je najraspoloženiji strijelac, a vratarka Yuliya Dumanska imala je sedam obrana. Njezina kolegica na drugoj strani Chana Masson u prvih 30 minuta imala je devet obrana.

CSKA je u nastavak utakmice ušao raspoloženo i prednost se samo povećavala do završnih plus 16. Nažalost, hrvatska reprezentativka Dejana Milosavljević ozlijedila je prst ruke i svi se samo nadaju da nije riječ o težoj ozljedi.

Daria Dmitrieva zabila je u ovoj utakmici šest golova, a pratile su je Sara Ristovska i Antonina Skorobogatchenko s po četiri gola. Čak 13 rukometašica CSKA upisalo se u strijelce. Iskusna vratarka Chana Masson skupila je 13 obrana, a Polina Kaplina njih pet.

Kod Podravke Vegete najefikasnija bila je Lamprini Tsakalou sa sedam golova, Dijana Mugoša ostala je na tri gola iz prvog poluvremena. Na kraju, Yuliya Dumanska imala je sedam obrana iz prvog dijela, a Magdalena Ećimović, koja je branila drugo poluvrijeme, skupila je njih četiri.

CSKA je ovom pobjedom preuzeo prvo mjesto na ljestvici skupine B Lige prvakinja, u 12 odigranih utakmica osvojio je 21 bod. Podravka Vegeta ostala je posljednjeplasirana, osma, s dva boda u 11 utakmica.

U idućem kolu, u subotu, 6. veljače, s početkom u 18 sati koprivničke rukometašice dočekuju mađarski Gyor, drugoplasiranu ekipu skupine s 20 bodova iz 12 susreta.