Varaždinci imali sve, a ostali bez ičega… Kakav preokret Osijeka

Osijek je ovom pobjedom skočio na prvo mjesto s 51 bodom. Drugoplasirani Dinamo ima tri boda manje, ali i dvije utakmice manje

U prvoj utakmici 23. kola Prve HNL Varaždin je ugostio Osijek i upisao 3:2 poraz.

Varaždinci su imali sve, a ostali su bez ičega. Naime, momčad Zorana Kastela uspjela je prokockati vodstvo od čak 2:0 na poluvremenu.

Domaćin je poveo u 15. minuti. Na sjajan ubačaj Čelića glavom je efektno poentirao Peco.

U 21. minuti Peco je asistent, a strijelac je bio Herrera. Veliko slavlje Varaždinaca, a veliki šok za Osječane.

U 51. minuti nakon slobodnog udarca Bočkaja, Grgec ruši s dvije ruke Santinija, a sudac Pečarić pokazuje na bijelu točku. Precizan je bio Mierez.

U 68. minuti Ivan Santini zabio je za 2:2 u Varaždinu. Gol je u svom prvom nastupu za Osijek postigao glavom nakon ubacivanja Jurčevića.

Potpuni preokret momčadi Nenada Bjelice vidjeli smo u 79. minuti. Strijelac je ponovno bio Mierez na ubačaj Škorića. Bio je to njegov 16. gol u prvenstvu.

Fantastično prvo poluvrijeme Varaždina, a još bolje izdanje Osijeka u nastavku susreta.

Osijek je ovom pobjedom skočio na prvo mjesto HNL ljestvice s 51 bodom. Drugoplasirani Dinamo ima tri boda manje, ali i dvije utakmice manje. Varaždin je ostao na sedmom mjestu s 22 boda. Prati ga Slaven Belupo s bodom manje, ali i tri utakmice manje.

PAROVI 23. KOLA:

Varaždin – Osijek 2:3, Šibenik – Lokomotiva (subota, 15:00), Rijeka – Hajduk (subota, 17.30), Gorica – Istra 1961 (nedjelja, 15.00), Dinamo – Slaven Belupo (nedjelja, 17.05).