Varaždinci preokretom do bodova u Šibeniku, Dolček zabio, Teklić pocrvenio

Nogometaši Varaždina u petak su gostovali u Šibeniku u prvoj utakmici 15. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige.

Poveo je domaćin pogotkom posuđenog igrača Hajduka Ivana Dolčeka u 60. minuti.

Kad je najbolji gostujući igrač Tonio Teklić u 65. minuti zaradio crveni karton, činilo se da se Šibeniku otvara put do druge pobjede.

Međutim, gosti su s igračem manje prvo izjednačili, pogodak je u 71. minuti s bijele točke postigao Fran Brodić.

U trećoj minuti sudačke nadoknade drugi žuti karton zaradio je napadač Šibenika Ivan Delić, a minutu kasnije Marin Pilj je pogodio za konačnih 1:2 i veliko slavlje Varaždinaca.

10. Gorica 14 1 3 10 10 22 -12 6

REZULTATI 14. KOLA: Hajduk – Dinamo 1:1, Lokomotiva – Gorica 2:1, Varaždin – Osijek 4:1, Istra 1961 – Šibenik 0:0, Slaven Belupo – Rijeka 2:1. ZAOSTALA UTAKMICA 4. KOLA: Hajduk – Gorica 3:1.
PAROVI 15. KOLA: Šibenik – Varaždin 1:2, Rijeka – Istra 1961 (subota, 15.00), Osijek – Dinamo (subota, 17.30), Lokomotiva – Hajduk (nedjelja, 15.00), Gorica – Slaven Belupo (nedjelja, 17.30).