Varaždinski atletičari najbrži na četvrtom izdanju Koprivničkog polumaratona

U Koprivnici je u subotu održano četvrto izdanje Koprivničkog polumaratona u organizaciji Atletskog kluba Koprivnica.

Ulicama grada trčala se utrka od pet kilometara i polumaraton dužine 21 kilometar, a sudjelovalo je više od 300 trkača.

U utrci građana na 5 km pobijedio je Oliver Orešić iz Atletskog kluba Koprivnica koji je stazu prošao za 16 minuta i 59 sekundi.

Drugi je bio Leon Milner (Maraton klub Hrvatski sokol Osijek), a treći Vedran Kelemen (Atletski klub Maratonjare Kutina).

U ženskoj konkurenciji slavila je Jana Vrban (AK Maratonjare Kutina) s vremenom 20:37, drugo mjesto osvojila je Anja Jambrešić (TK Marathon 95 Varaždin), a treće Ema Ljatifi (FOOZOS).

FOTO-VIDEO Koprivnički polumaraton privukao 300 trkača i brojne navijače

U polumaratonu od 21 km prvo mjesto pripalo je Nevenu Jurkoviću iz Trkačkog kluba Marathon 95 iz Varaždina (1:21:10).

Drugi je bio Jure Buljan (AK Maksimir), a treći Siniša Škvorc (AK Međimurje).

Kod žena je najbrža bila Marina Godinić iz Atletskog kluba Varaždin (1:36:22). Druga je kroz cilj prošla Matea Blažinović (AK Martin Dugo Selo), a treća Iris Jambrešić (TK Marathon 95 Varaždin).