Utorak, 23. travnja 2024.

Atletičari Koprivnice ekipno četvrti na Prvenstvu Hrvatske u dugom trailu

Od koprivničkih atletičara najbrži je bio Benyamin Vuk koji je zauzeo 11. mjesto

Prošle nedjelje u organizaciji Atletskog kluba Varaždin u Novom Marofu je održana brdska utrka dužine 85,6 km.

Utrka je ujedno bila pojedinačno i ekipno Prvenstvo Hrvatske u dugom trailu. Na ovoj ruti nastupili su najhrabriji i najodvažniji natjecatelji koji su osim navedene dužine trebali svladati i 3600 metara nadmorske visine.

Od članova Atletskog kluba Koprivnica najbrži je bio Benyamin Vuk koji je na cilj stigao za 9:52:19 i zauzeo 11. mjesto.

Mirko Antoljak je zauzeo 20. mjesto s vremenom 11:57:24, dok je Zvonimir Prosenjak s vremenom 12:59:52 zauzeo 23. mjesto.

U ekipnom poretku ekipa AK Koprivnica u sastavu Benyamin Vuk, Mirko Antoljak i Zvonimir Prosenjak zauzela je četvrto mjesto.