VIDEO Osijek i Slaven Belupo odigrali prijateljsku utakmicu u sklopu priprema za novu sezonu

Nogometaši Osijeka i Slavena Belupa odigrali su u subotu prijateljsku utakmicu u sklopu priprema za novu sezonu.

Susret u Gradskom vrtu započeo je u 11 sati, a Farmaceuti su u Osijek stigli s priprema u Velikoj.

Osijek je bio bolja momčad u prvih 45 minuta. Do vodstva je momčad Nenada Bjelice stigla u 18. minuti, kad je nakon kornera Caktaša bivši Slavenov veznjak Petar Brlek glavom s desetak metara pogodio mrežu.

Pogodili su Osječani još gredu i vratnicu, a žalili su se i na nedosuđeni kazneni udarac.

Oba trenera dali su priliku većem broju igrača, a Osijekova veća kvaliteta došla je do izražaja u smislu inicijative, posjeda lopte i većeg broja prilika.

Osijek je ipak kompletniji i uigraniji, Slavenu nedostaju pojačanja na nekim pozicijama.

U 59. minuti veliku priliku propustio je Branšteter za goste, nakon pogreške Bralića s ruba kaznenog prostora nije uspio pogoditi okvir vratiju.

Marković je u završnici obranio opasan udarac Lovrića iz daljine, da bi u prvoj minuti sudačke nadoknade Branšteter iz blizine propustio realizirati zicer za izjednačenje.

Završilo je 1:0, minimalna pobjeda Osijeka. Slaven se vraća u Veliku, gdje će odigrati još dvije prijateljske utakmice.

OSIJEK – SLAVEN BELUPO 1:0 (1:0)
OSIJEK: Malenica – Bartolec, Škorić, Čeberko, Leovac – Jugović, Brlek, Caktaš – Fiolić, Mierez, Hiroš. Još su igrali: Barešić, Kolić, Nejašmić, Beljo, Gržan, Diego, Lončar, Daku, Petković, Bralić, Fućak, Topčagić, Grgić, Cvijanović, Lovrić, Miloš, Mance. TRENER: Nenad Bjelica.
SLAVEN BELUPO: Sušak – Bosec, Tepšić, Soldo, Falbo – Turanjanin, Marina, Jenjić – Crnac, Svržnjak, Laušić. Još su igrali: Marković, Hlevnjak, Božić, Eskinja, Martinaga, Bašić, Kocijan, Kvržić, Liklin, Branšteter, Mihalić, Famino. TRENER: Zoran Zekić.