Virje u derbiju kola razbilo Međimurje rekordnom pobjedom, Vindiji lak zadatak

Varaždinska Vindija nije imala težak zadatak. Lako je pobijedila Petar Zrinski, 100:65. Manuel Novak (2x3) i Bruno Tomić (3x3) postigli su po 21 koš

Ovoga vikenda odigrane su četiri utakmice petog kola Druge lige sjever. U derbi utakmici ovog kola, Podravac se s gostovanja u Čakovcu vratio s oba boda i rekordnom pobjedom u susretima s Međimurjem, 113:70.

Bio je to i poklon košarkaša Podravca svojem mjestu za dan općine i Martinjske dane općine Virje. U 19. minuti ove utakmice bilo je samo 46:43 za goste, što znači da su u ostalih 21 minutu bijelo-crveni napravili čak 40 razlike.  Do ove briljantne pobjede Virovce je kao i obično predvodio Stefan Zadravec (28, 1×3 za 30 minuta igre). Uz Zadravca je prvo ime susreta bio odlični Marko Hrženjak (17, 3×3). Dvoznamenkasti broj koševa još su postigli Mateo Balatinec 13 (3×3), Nikola Šestak i Igor Odobašić (1×3) po 12, Karlo Molnar 10 (2×3). Kod Čakovčana najefikasniji je bio Petar Glumac 24 (1×3), a Ivan Golik (4×3) je postigao 16 koševa.

Ivančica ne posustaje. S gostovanja u Bjelovaru vratila se s oba boda i petom uzastopnom pobjedom, 89:71. Kruno Smontara (31, 3×3) i Dean Herceg (27, 7×3) bili su najistaknutiji pojedinci pobjednika, a s druge strane Filip Tušek (24, 2×3), Ivan Perković (18, 4×3) i Bruno Vrinjanin (13) nisu bili dovoljni  da zaustave raspoložene goste iz Ivanca.

Varaždinska Vindija nije imala težak zadatak. Lako je pobijedila Petar Zrinski, 100:65. Manuel Novak (2×3) i Bruno Tomić (3×3) postigli su po 21 koš, a Matija Pavlic 19, za pobjednike, dok je Karlo Pandur bio najbolji gostujući igrač s 22 postignuta koša.

Grafičar je dobio Virku, 82:53. Kod Ludbrežana je Ante Božić postigao 20, a Mario Novak 19 (3×3) koševa, a kod Virovitičana, Antonio Pavlović 17.

Na ljestvici i dalje vodi Ivančica sa svih pet pobjeda, Radnik koji je u ovom kolu bio slobodan ima četiri pobjede i također je bez poraza. Po jedan poraz imaju Grafičar koji je upisao četiri pobjede i Podravac sa tri pobjede. U srijedu u 20.30 sati u Virju se igra odgođena utakmica 2. kola Podravac – Vindija.