Virovski Podravac i varaždinska Vindija vodeći na košarkaškom sjeveru

Nakon odigranog prvog dijela prvenstva čini se da će glavnu bitku za naslov prvaka voditi Vindija i Podravac koji vode na ljestvici s devet pobjeda i jednim porazom

Prošlog vikenda odigrane su četiri utakmice 11. kola Druge košarkaške lige Sjever.

Derbi je odigran u Virju gdje je domaći Podravac u utakmici raspoloženih strijelaca, s velikim brojem postignutih koševa, bio bolji od Radnika, 104:91. Nakon dosta izjednačenog prvog poluvremena (51:48), bijelo-crveni su dominirali u nastavku utakmice pa je do kraja treće četvrtine (84:63) riješeno pitanje pobjednika ovog vrlo zanimljivog susreta. Kod domaćih je briljirao Stefan Zadravec (38, 1×3), a nije puno zaostajao ni njegov izuzetno raspoloženi brat Julijan (24, 5×3). Podravac je djelovao vrlo ozbiljno pa su se istaknuli i Martin Vedriš (14, 1×3), kapetan Nikola Šestak (11) i junior Antun Gregar Hrženjak (11), što trenera Hrženjaka posebno raduje. Gosti iz Križevaca najbolje igrače su imali u mladom Borni Katanoviću (29, 7×3) i iskusnom Ivanu Svobodi (25, 3×3), dok su vrlo dobri bili Tomislav Žulj (14) i Filip Šašek (12).

Vindija je u gradskom odmjeravanju snaga deklasirala Varteks (101:50) i osigurala diobu prvog mjesta do siječanjskog nastavka sezone. Kruno Smontara je bio najraspoloženiji akter utakmice (26, 3×3), Manuel Novak (22, 3×3) odmah do njega, a vrlo dobri su bili i Luka Štambuk (12, 2×3), Domagoj Mihoković (9, 1×3) i Tibor Kovačić (9, 1×3). Kod tekstilaca su samo Mihael Bađun (14) i Ivan Marić (10) postigli dvoznamenkasti broj koševa.

Međimurje se vratilo s oba boda iz Virovitice (69:81). Pobjednik je riješen tek u zadnjoj četvrtini jer je na isteku treće četvrtine bilo samo 59:60. Najveći doprinos pobjedi Međimuraca dali su Mario Novak (22, 2×3) i Ivan Golik (20, 1×3), a zapažene uloge odigrali su i Domagoj Kuzmić i Mislav Kranjčec (po 14). Kod Virovitičana je Antonio Pavlović bio najefikasniji sa 18, Ivan Mucak je postigao 12, a Vatroslav Golub 10 koševa.

U drugom gradskom derbiju, koji je odigran u ovom kolu, Vedi je bio spretniji od Bjelovara, 59:56. U šuterski skromnoj večeri, kod pobjednika je najefikasniji bio Ivan Jukić s 19 (5×3), Deni Krajinović je dodao 12 (3×3), a Marin Šobak 10 (2×3) koševa. U šestom za redom porazu Bjelovara bolji od ostalih bili su Bruno Vrinjanin (14, 1×3) i Filip Petrović (13, 1×3).

Nakon odigranog prvog dijela prvenstva čini se da će glavnu bitku za naslov prvaka voditi Vindija i Podravac koji vode na ljestvici s devet pobjeda i jednim porazom. Osim njih u borbu za naslov mogu se uključiti još samo Radnik i Međimurje, koji imaju dva, odnosno tri poraza.

Prvenstvo se nastavlja 21. siječnja 2023. godine.