Nedjelja, 19. svibnja 2024.

Zadarski košarkaši iskoristili probleme s ozljedama u virovskoj svlačionici

Ni u svojoj petoj utakmici u Ligi za popunu Prve lige košarkaši Podravca nisu uspjeli doći do svoje prve pobjede. Bolji od njih sa 77:60 bili su košarkaši Opus Puntamike, koji su nakon 6. kola na vrhu ljestvice, i to bez poraza. Zadrani su se na taj promovirali u najozbiljnijeg kandidata za ulazak u Prvu ligu.

Podravac je u utakmicu ušao desetkovan, bez nekoliko igrača. Virovci su na raspolaganju imali samo pet seniorskih igrača jer Martin Vedriš koji je bio na klupi zbog ozljede glave nije ulazio u igru.

Bijelo-crveni su u utakmicu ušli dosta mlako tako da su već nakon prve četvrtine gosti vodili 24:12. U drugoj četvrtini Podravac je uspostavio ravnotežu pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 31:42. Odlično pripremljeni gosti odolijevali su u drugom poluvremenu svim pokušajima Virovaca da utakmicu učine rezultatski neizvjesnom, a najviše što su domaći uspjeli bilo je približavanje na četiri razlike u dva navrata.

Samo dva raspoložena i dvoznamenkasta igrača, Stefan Zadravec (25, 2×3) i Julijan Zadravec (17, 2×3), bila su premalo za iznenaditi ovako poletnu i utreniranu ekipu kakvi su Zadrani. Ostale koševe za Podravac postigli su Antonio Šoš 6, Nikola Šestak 5, Nikola Laić 5, Andrija Hrženjak 2, a nastupili su još Leon Cestar, Leonard Košćak, Mihael Topolčić i Patrik Topolčić.

Kod gostiju se naročito svidio izuzetno raspoloženi Toni Torbarina (24, 4×3), a vrlo dobro su odigrali Roko Zdrilić (14, 3×3), Marko Prskalo (13), Toni Dević Obradović (10) i Borna Jurela (9).

Ovom pobjedom Zadrani su jednom nogom zakoračili u Prvu ligu, dok će Podravac za prvu pobjedu potražiti sreću u preostala tri susreta.

U drugoj utakmici 6. kola Đakovo je u pobijedilo Pulu rezultatom 82:76.

OPUS PUNTAMIKA 5 5 0 418 : 356 62 10
ĐAKOVO 5 3 2 451 : 400 51 8
PULA 5 2 3 427 : 440 -13 7
MAKSIMIR 4 2 2 319 : 331 -12 6
PODRAVAC 5 0 5 365 : 453 -88 5