Srijeda, 24. travnja 2024.

Zbog čega je točno došlo do prekida utakmice između Dinama i Tehnike Koprivnice u Predavcu?

Gosti su se požalili da su udarena dva njihova igrača, u toj gužvi nije se moglo razaznati tko koga i koliko udara, napisao je u svom izvještaju delegat utakmice

Kao što smo već izvijestili, utakmica devetog kola Četvrte nogometne lige BJ – KC – VT između Dinama i Tehnike Koprivnice, koja je u nedjelju igrana u Predavcu, prekinuta je u 30. minuti.

Ovako su događaj opisali iz koprivničkog četvrtoligaša.

“Pred kraj prvog poluvremena, u igralište nakon faula Jure Dodleka i fizičkog napada dvojice igrača Dinama, ubrzo uletavaju navijači s ciljem da tuku naše igrače. Trener Čiković povlači ekipu u svlačionicu. Ovo je još jedna sramota koja se dug niz godina događa u Predavcu, a na koju nitko ne reagira. O sucima ne želimo. Dosta je reći da su domaćini u tom trenutku vodili iz, pogađate, jedanaesterca (Josip Gegić, 14. minuta, op.a.). Očekujemo registraciju utakmice 0:3 i rigorozne kazne za Predavčane”, stoji na Facebook stranici Tehnike Koprivnice.

Utakmicu su sudili Ante Vicić (Voćin), Hrvoje Selenić (Slatina) i Zoran Stojnović (Virovitica).

Delegat je bio Stipe Koštić iz Koprivnice. Evo što je on napisao u zapisniku s utakmice.

“U 14. minuti dosuđen je kazneni udarac za domaćina, po mom mišljenju dvojben, a udarac je realiziran. U 30. minuti dolazi do preoštrog starta na domaćem igraču br. 7 (Josip Gegić) koji se ustaje nakon prekršaja i pokušava se obračunati s gostujućim igračem. Dolazi do velike gužve među igračima obje ekipe, ulazi i redarska služba, po mom viđenju bilo je i ljudi bez oznaka redarske službe u terenu za igru. Gosti su se požalili da su udarena dva njihova igrača, u toj gužvi nije se moglo razaznati tko koga i koliko udara. Činjenica je da je brzom intervencijom redarske službe spriječen teži incident. Gostujući predstavnik Tomo Čiković poziva svoje igrače da napuste teren za igru, što su i učinili. Sudac ih obavještava da imaju 15 minuta da se vrate, no gosti to nisu učinili te je odsviran prekid utakmice. Naknadno sudac dodjeljuje isključenja domaćem igraču br. 6 (Jozo Filjić) i gostujućem igraču br. 5. (Jura Dodlek) te opominje domaće igrače br. 7 (Josip Gegić) i br. 17 (Dejan Opačić). Isto tako, u 26. minuti opomenut je gostujući predstavnik Tomislav Gregl zbog prigovora sucu. Slijedi opširnije dopunsko izvješće”, napisao je Koštić.

I iz predavačkog Dinama oglasili su se svojim viđenjem stvari na svojoj Facebook stranici.

“Današnja utakmica između našeg kluba i NK Tehnike Koprivnice prekinuta je u 30. minuti, pri vodstvu naše momčadi 1:0, nakon što je evidentni jedanaesterac izborio Josip Gegić kojeg je sam i realizirao. Prekinuta je zbog nesportskog ponašanja gostujuće ekipe. Od samog početka utakmice gosti su stalnim vrijeđanjem naših igrača, službenih osoba te navijača podizali tenzije s ciljem stvaranja incidentne situacije na utakmici, što im je i na kraju uspjelo. Nakon preoštrog starta nad našim igračem na rubu protivničkog šesnaesterca dolazi do međusobnog naguravanja među igračima. Ovim putem pohvaljujemo našu redarsku službu koja je u vrlo brzom roku spriječila daljnju eskalaciju incidenta. Nakon smirivanja situacije gostujući trener povlači svoje igrače u svlačionicu i ne želi dalje nastaviti utakmicu. Nakon razgovora sa sucima i delegatom utakmice, gosti nisu željeli nastaviti utakmicu te sudac nakon 15 minuta čekanja prekida utakmicu.

Komentar admina: Žalosno je što u današnje vrijeme postoje ljudi koji i dalje šire mržnju u našem društvu, koji vrijeđaju i psuju drugim ljudima nešto što nitko ne želi čuti. Na utakmicu sam došao s nadom da će svi navijači gledati lijep nogomet kakav se i igra u našoj ligi, no gosti su imali druge namjere danas, svakako ne prijateljske i dobronamjerne. Svake godine slušamo kako ekipe govore da znaju ishod utakmice u Predavcu, da ih to ništa ne čudi, ali zašto je to suđenje uvijek u prvom planu ispred nogometa, a takozvani klubovi kojima je cilj vrijeđanje i omalovažavanje službenih osoba, trenera, igrača, navijača i običnih ljudi našeg kluba nije mjesto na Brani i nikada neće biti srdačno dočekani na Brani. Pojedini novinari i mediji će objavljivati samo ono što im kažu oni koji ne vole naš klub te će napisati sve samo da naruše ugled našeg kluba, dok sve pozitivne i lijepe strane kluba nikad neće istaknuti”, stoji u njihovoj objavi.