U sklopu priprema za Svjetsko prvenstvo koje se ovog ljeta igra u SAD-u, Meksiku i Kanadi, hrvatska nogometna reprezentacija u Orlandu će odigrati prijateljsku utakmicu s Kolumbijom.
Susret je na rasporedu u noći s četvrtak na petak u Orlandu, pola sata nakon ponoći, a prijenos možete pratiti na Novoj TV ili na Gol.hr-u.
Uoči utakmice novinarima se obratio hrvatski izbornik Zlatko Dalić, kojeg su zasmetale priče o njegovom ugovoru koje se u posljednje vrijeme provlače kroz medije. Čelništvo Hrvatskog nogometnog saveza navodno bi željelo znati ostaje li Dalić i nakon Mundijala, kako bi u protivnom na vrijeme pronašlo adekvatnog nasljednika.
– Neka me puste na miru. Imam svoj posao, uživam u njemu, lijepo mi je, radim kako najbolje znam i mogu. Valjda sam nakon devet godina, svih ovih rezultata, svega što sam napravio za Hrvatsku zajedno s dečkima, zaslužio da mi se da mir, da me se pusti na miru i kaže: “Izborniče, odradi Svjetsko prvenstvo pa potom sjedni na miru s predsjednikom i odluči što i kako dalje”. A ja sad baš neću potpisati ugovor jer me netko siluje. Pustite me na miru da radim svoj posao, koga briga za moj ugovor. Što je jako važno – niti što tražim, niti što pitam, niti ucjenjujem. To je najvažnija stvar. Uživam u poslu koji radim, uživam u hrvatskoj reprezentaciji i to je to – kazao je Zlatko Dalić, a prenose Sportske novosti.
Sljedećeg tjedna Vatreni će odigrati i prijateljski susret s Brazilom. U skupini Svjetskog prvenstva Dalićevi izabranici natjecat će se s Engleskom, Ganom i Panamom.











