Velika obljetnica u Đurđevcu: Podravina slavi 35 godina od osnutka braniteljskih postrojbi

Organizatori su pripremili bogat i raznovrstan program koji uključuje izložbe, prikaz vojne opreme, svečanu akademiju i dokumentarne projekcije

🔊 Pročitaj naglas

Đurđevac će 8. i 9. kolovoza 2026. godine biti središte obilježavanja 35. obljetnice osnutka podravskih braniteljskih postrojbi đurđevačke Podravine.

Pod nazivom ‘Put pobjede – od osnutka postrojbi do Oluje’, ova dvodnevna manifestacija okupit će hrvatske branitelje, obitelji poginulih i nestalih, ratne zapovjednike te sve građane kako bi se odala počast hrabrosti i zajedništvu iz vremena Domovinskog rata.

Organizatori su pripremili bogat i raznovrstan program koji uključuje izložbe, prikaz vojne opreme, svečanu akademiju i dokumentarne projekcije.

Obilježavanje organizira Udruga hrvatskih branitelja RH u suradnji s Ministarstvom hrvatskih branitelja, Gradom Đurđevcom, TZ Grada Đurđevca, ratnim zapovjedništvima (105. brigada – 3. bojna, 58. SLB PZO, 465. STRB PZO), Udrugom branitelja MUP-a, Hrvatskim časničkim zborom, HVIDRA-om i drugim udrugama.

Manifestaciju podržavaju Koprivničko-križevačka županija te općine Ferdinandovac, Virje, Novo Virje, Novigrad Podravski, Podravske Sesvete, Pitomača, Molve, Kalinovac i Gola, dok je događaj sufinanciran sredstvima Ministarstva hrvatskih branitelja.

Organizatori pozivaju sve stanovnike Đurđevca i okolnih općina da svojim dolaskom uveličaju ovaj važan jubilej i pridruže se prisjećanju na dane ponosa i pobjede.

Program događanja

Subota, 8. kolovoza

Izložba u Domu kulture: Posjetitelji će moći razgledati izložbu ratnih fotografija i vojnih kapa koja donosi vrijedna svjedočanstva iz ratnih dana.

Taktičko-tehnički zbor i promidžbeni štand (parkiralište Gradske tržnice): Građani i školarci imat će priliku izbliza vidjeti naoružanje i vojnu opremu Oružanih snaga RH te se informirati o prijemu u vojne redove.

Svečana akademija i dokumentarni film: U sklopu programa prikazat će se dokumentarni film o oslobađanju karaule Ferdinandovac, uz prigodni domoljubni nastup Puhačkog orkestra DVD-a Đurđevac.

Nedjelja, 9. kolovoza

Odavanje počasti: Program započinje polaganjem vijenaca i svetom misom za sve poginule i umrle branitelje.

Druženje branitelja: Nakon službenog dijela, predviđeno je zajedničko druženje branitelja s područja đurđevačke Podravine u Hostelu ‘Borik’.

Oglas

Vezane vijesti