Atletičari Koprivnice nastupili na Prvenstvu Hrvatske u trčanju na jedan sat

Članovi Atletskog kluba Koprivnica prošle subote nastupili su na Prvenstvu Hrvatske u trčanju na jedan sat u Zagrebu.

U kružnoj utrci na stadionu Mladosti nastupilo je 60 atletičara u muškoj konkurenciji iz raznih klubova diljem Hrvatske.

Član Koprivnice Oliver Orešić osvojio je 13. mjesto s istrčanih 17.087 metara, Mario Martinčić je bio 33. s 15.925 m, Nikola Tucković je osvojio 38. mjesto s istrčanih 15.136 m, dok je Ino Šepec osvojio 43. mjesto s istrčanih 14.637 m.

U ekipnom poretku ekipa u sastavu Oliver Orešić, Mario Martinčić i Nikola Tucković osvojila je osmo mjesto s ukupno istrčanim klupskim rekordom 47.748 m.

Na Brijunima je pak u nedjelju održana međunarodna cestovna utrka Brijuni polumaraton. taza polumaratona vodila je trkače kroz najljepše dijelove ovog nacionalnog parka koji obiluje prirodnom, kulturnom i povijesnom baštinom.

Trčanje po Brijunima ostat će nezaboravno iskustvo i za atletičara AK Koprivnica, Josipa Jagarinca. On je stazu 21,1 km istrčao za 1:30:45 i osvojio odlično osmo mjesto.