Nedjelja, 28. travnja 2024.

Atletski klub Varaždin fenomenalan na pojedinačnom i ekipnom Prvenstvu Hrvatske na 50 i 100 kilometara

Andrej Hladnik u utrci na 50 kilometara uvjerljivo je pobijedio i tako postao prvak Hrvatske,a Marko Martinčić bio je odličan šesti na 100 kilometara. Pala su i dva ekipna zlata...

U Slavonskom Brodu održano je pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske na 50 i 100 kilometara na kojoj su nastupili i trkači Atletskog kluba Varaždina te ostvarili vrhunske rezultate.

Andrej Hladnik u utrci na 50 kilometara uvjerljivo je pobijedio te postavio novi hrvatski rekord u vremenu 2:57:08 i tako postao prvak Hrvatske.

Ekipa u sastavu Andrej Hladnik, Tomislav Vertuš i Bruno Hlebar postali su ekipni prvaci na 50 kilometara.

Na utrci od 100 kilometara Marko Martinčić osvojio je odlično šesto mjesto za koje mu je trebalo 7:47:31.

Odlična je bila i štafeta na 100 kilometara četiri člana koja je osvojila prvo mjesto, a trčali su Ino Šepec, Viktor Sabo, Josip Mijaković te Karmelo Mrvica.

Veliko bravo za dečke i Atletski klub Varaždin, a bravo i za njihovog trenera Josipa Lackovića-Lacija.