Nedjelja, 28. travnja 2024.

BEPOV MEMORIJAL Podravka Vegeta uvjerljivo svladala Lokomotivu, u finalu je čeka Budućnost

U Koprivnici se ovog vikenda igra 16. izdanje Memorijalnog turnira ‘Josip Samaržija – Bepo’ u organizaciji Rukometnog kluba Podravka.

U prvom polufinalu sastali su se Budućnost i Krim Mercator, a crnogorske prvakinje pobijedile su na sedmerce 25:24 (21:21)

Od 20 sati na teren Samaržijine dvorane izašle su rukometašice Podravke Vegete i Lokomotive, u značajno promijenjenim sastavima u odnosu na prošlu sezonu.

Lokosice će ove sezone nastupati u Ligi prvakinja, dok se Podravka u kvalifikacijama u prosincu tek treba izboriti za nastup u skupini Europske lige.

Pripremni derbi u Podravini završio je uvjerljivom pobjedom Podravke Vegete, rezultatom 25:16, poluvrijeme 10:8.

Igrala je Podravka dobru obranu (5-1 i 6-0), pronalazila rješenja u napadu, a sa šest pogodaka najefikasnija je bila Irina Stelmah. Lokomotiva je u prvom i drugom poluvremenu po 10 minuta bila bez postignutog pogotka…

U utakmici za treće mjesto u subotu od 18 sati sastat će se Krim Mercator i Lokomotiva, dok će od 20 sati u finalu igrati Podravka Vegeta i Budućnost iz Podgorice.

PODRAVKA VEGETA – LOKOMOTIVA 25:16 (10:8)
KOPRIVNICA – ŠSD ‘Josip Samaržija – Bepo’. Gledatelja 500. Suci: Davor i Zoran Lončar (Varaždin).
PODRAVKA VEGETA: Tucaković, Bešen (10); Zadravec, Turk 2, Vuković 1, Stelmah 6, Popović, Guskić 3(1), L. Kalaus, Buljan, Šenvald 2(2), D. Kalaus 3, Mrđen 1, Vuljak 1, Barišić 3, Pandža 3. TRENER: Željko Babić.
LOKOMOTIVA: Ivančok (5+2), Novosel; Burić, Posavec 6(1), Ćurić, Dramac 1, Petika 2, Birtić 3, Japundža 2, Dabevska, Tupek, Kaluđerović 1, Sedloska, Škarić, Malec 1(1), Gičevska. TRENER: Nenad Šoštarić.