Petak, 19. travnja 2024.

Dario Melnjak odveo Hajduk u finale Kupa

Nogometaši Hajduka plasirali su se u finale Hrvatskog nogometnog kupa nakon što su večeras u polufinalu na Poljudu svladali Goricu.

Dario Melnjak, lijevi bočni iz Nedeljanca koji je u karijeri nastupao i za reprezentaciju Hrvatske te koprivnički Slaven Belupo, bio je junak Hajdukove pobjede.

Melnjak je postigao oba pogotka za Hajduk u pobjedi od 2:1. Prvog je zabio u 39. minuti nakon asistencije Biuka, dok je za 2:0 pogodio glavom nakon ubačaja Livaje iz slobodnog udarca u 64. minuti.

Gorica je ublažila poraz u petoj minuti sudačke nadoknade, strijelac iz kaznenog udarca bio je Kalik.

U drugom polufinalu sljedeće srijede igraju Rijeka i Osijek.

Finalni susret na rasporedu je 26. svibnja u 20 sati na splitskom stadionu Poljud.