Ponedjeljak, 6. svibnja 2024.

Dinamo i Osijek nastavljaju utrku za naslov, Varaždinu bod u Šibeniku

Iza nas su četiri odigrane utakmice 20. kola Prve HNL, a u posljednjoj će u ponedjeljak Slaven Belupo ugostiti Goricu. Najavu tog susreta možete pročitati OVDJE.

Na vrhu ljestvice i dalje su zagrebački Dinamo i Osijek s 45 bodova, a na samom dnu je pulska Istra s 13 bodova.

Dinamo je u nedjelju s minimalnim rezultatom slavio u Puli. Strijelac je bio Atiemwen u 36. minuti.

U drugoj nedjeljnoj utakmici Šibenik i Varaždin odigrali su bez pogodaka.

U subotu je Osijek kod kuće pobijedio splitski Hajduk. Momčad Nenada Bjelice nanizala je pet ligaških pobjeda bez primljenog pogotka.

Hajduk je od 51. minute igrao bez isključenog Mujakića, koji je zaradio dva žuta kartona, a Kleinheisler je odličnim udarcem izvan kaznenog prostora doveo domaćine u vodstvo u 59. minuti. Konačni rezultat postavio je Mierez u posljednjim minutama dvoboja.

Rijeka je, pak, s 3:2 pobijedila Lokomotivu u Kranjčevićevoj nakon velikog preokreta. Akciju Cipetića i Cokaja u 11. minuti završio je Kallaku, a Pivarić je s bijele točke povisio na 2:0 u 56. minuti.

Cipetić je u 70. minuti skrivio kazneni udarac i zaradio drugi žuti, isključujući karton, a Murić je bio precizan za 2:1. Potpuni preokret Rijeke s igračem više u sudačkoj nadoknadi režirali su još jednom Murić (11 metara) te Kulenović.

REZULTATI 20. KOLA PRVE HNL:
Osijek – Hajduk 2:0, Lokomotiva – Rijeka 2:3, Šibenik – Varaždin 0:0, Istra 1961 – Dinamo 0:1, Slaven Belupo – Gorica (ponedjeljak, 18.00).