Četvrtak, 18. travnja 2024.

HNL Gorica iznenadila Dinamo, Hajduk slavio u Šibeniku

Nakon što je Slaven Belupo u petak u Koprivnici s 2:0 pobijedio pulsku Istru, u subotu je nastavljeno 27. kolo SuperSport HNL-a utakmicama u Velikoj Gorici i Šibeniku.

U dvoboju u kojem je posljednjeplasirani ugostio vodećeg na ljestvici Gorica je osvojila bod protiv Dinama odigravši 1:1 (0:0).

Dinamo je u 60. minuti došao do vodstva pogotkom Roberta Ljubičića na asistenciju Josipa Drmića, a Gorica je izjednačila u 85. minuti kada je sjajnim udarcem sa 17 metara pogodak postigao Josip Mitrović.

Dinamo je sada na samo sedam bodova prednosti pred Hajdukom, koji je u Šibeniku slavio s 3:2 (1:0).

Splićani su poveli preko kapetana Marka Livaje u 45. minuti. Rezultat je za goste povisio Jan Mlakar u 53. minuti na asistenciju Livaje, a treći gol Bilih djelo je Rokasa Pukštasa u 59. minuti, ponovno na asistenciju kapetana. Šibenik je smanjio u 64. minuti, a strijelac je predivnim golom u rašlje bio Ivan Dolček, igrač Hajduka na posudbi. Domaćin se nije predavao i to mu se isplatilo u 90. minuti kada je zabio Zoran Kvržić. Ipak, do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao.

U nedjelju Rijeka ugošćuje Osijek, dok će Varaždinci na noge zagrebačkoj Lokomotivi.

PAROVI 27. KOLA: Slaven Belupo – Istra 1961 1:0, Gorica – Dinamo 1:1, Šibenik – Hajduk 1:3, Rijeka – Osijek (nedjelja, 15.00), Lokomotiva – Varaždin (nedjelja, 18.00).