Dinamo pobijedio i CSKA, ali Kristijan Bistrović je uništio snove Modrih o povijesnom rekordu

Nogometaši zagrebačkog Dinama lovili su povijesni rekord, iako su plasman u europsko proljeće već izborili u prošlom kolu Europske lige. U četvrtak su na Maksimiru ugostili moskovski CSKA, koji je bio bez ikakvih šansi za plasman u nokaut fazu.

Modri su pobijedili, ali nisu uspjeli postati prvi klub u povijesti Lige prvaka i Europske lige koji je cijelu grupnu fazu odigrao bez primljenog gola. Rezultat je na kraju bio 3:1, a Dinamu je sve počasnim pogotkom pokvario Kristijan Bistrović, 22-godišnji veznjak CSKA iz Imbriovca kraj Koprivnice, bivši nogometaš Slavena Belupa.

Strijelci za Dinamo bili su Gvardiol u 28., Oršić u 41. i Kastrati u 75. minuti, dok je hrvatski igrač Bistrović u 77. minuti smanjio na konačnih 3:1.

Usprkos primljenom golu i činjenici da Dinamo nije završio skupinu bez primljenog gola svejedno je srušen rekord Manchester Uniteda iz sezone 2010./2011. od 481 minute bez primljenog gola u grupnoj fazi Lige prvaka ili Europske lige.

U izravnom susretu za drugo mjesto u skupini Wolfsberger je u Klagenfurtu svladao Feyenoord s 1:0 golom Joveljića iz 31. minute.

Dinamo je tako natjecanje u skupini završio s 14 bodova, četiri više od drugog Wolfsbergera. Treći Feyenoord je ostao na pet bodova, a četvrti CSKA na tri.

Igrači Rijeke u susretu posljednjeg, 6. kola skupine F na Rujevici su svladali nizozemski AZ Alkmaar s 2:1. Rijeka je povela golom Menala u 52. minuti, no pet minuta kasnije poravnao je Wijndal. Pobjedu za oproštaj od Europske lige Rijeci je osigurao Tomečak u trećoj minuti sudačke nadoknade.

U toj skupini dalje idu Napoli s 11 bodova i Real Sociedad s 9 bodova. Ispali su AZ Alkmaar s osam bodova i Rijeka s četiri boda.