Srijeda, 24. travnja 2024.

Dinamo pobijedio Slaven Belupo i plasirao se u polufinale Kupa

Farmaceuti su puno bolje izgledali na terenu nego prije tri dana, ali kvaliteta je ponovno presudila

Nakon nedjeljnog poraza u prvenstvu (3:0), nogometaši Slavena Belupa izgubili su od Dinama na maksimirskom stadionu i u srijedu u utakmici četvrtfinala Hrvatskog kupa.

Ovaj put bilo je 2:0 za Modre, a poluvremenu je završilo bez golova.

Farmaceuti su puno bolje izgledali na terenu nego prije tri dana, nešto su i pokušavali, ali kvaliteta je ponovno presudila. Ključan trenutak dogodio se u 69. minuti kada je Lulić početnički skrivio najstrožu kaznu.

Trener koprivničkog kluba Tomislav Stipić u današnjoj utakmici nije mogao računati na ozlijeđene Božića, Parackog, Mlinara, Prcu, Bogojevića i Bačelić Grgića pa je od prve minute na teren poslao Filipovića na golu, Apau, Hyunwoo i van Bruggen činili su obrambeni trojac, dok su na bokovima zaigrali Bosec i Gamarra. Veznu liniju činili su Lulić, Goda i Glavčić, dok su napadački tandem činili Knoll i Iličić.

Utakmica je krenula minutom šutnje za Zlatka Cicu Kranjčara. Dinamovi nogometaši nosili su oko ruke crni flor, a zbog Dana žalosti povodom smrti gradonačelnika Milana Bandića na stadionu nije bilo niti glazbe, prije utakmice i u poluvremenu.

Istaknimo da je današnja utakmica krenula s minutom šutnje za Zlatka Cicu Kranjčara, legendu hrvatskog nogometa i bivšeg trenera Slavena Belupa.

Prvu priliku imala je momčad Dinama. Nakon jedne kontre pucao je Oršić s 12-ak metara, ali nije bio precizan. Odgovorio je Glavčić u 15. minuti s druge strane, no Zagorac je obranio njegov pokušaj iz daljine. Pokušaje Oršića i Gavranovića u 28. i 30. minuti sigurno su otklonili obrana Slavena i Filipović. Deset minuta kasnije opet je snažno iz daljine tukao Glavčić, no nedostajalo mu je preciznosti. Nakon prvih 45 minuta golova nije bilo.

Drugo poluvrijeme Dinamo je otvorio prilikama Stojanovića i Tolića, ali se rezultat nije mijenjao. Kao i u prvom dijelu, odgovorio je s koprivničke strane Glavčić iz daljine, no Zagorac je ponovno bio siguran. Opasni udarci Oršića i Ademija u 60. i 63. minuti završili su iznad grede.

Igrala se 69. minuta kada je bio korner za Modre, točnije za Ivanušeca. Nakon ubačaja, vidjeli smo nesmotreno igranje rukom Lulića u šesnaestercu. Odmah je sudac Bebek pokazao na najstrožu kaznu.

Dinamo je poveo u 70. minuti. Vratar Slavena Belupa Filipović otišao je u jednu stranu, Petkovićeva lopta u drugu.

Kapetan Ademi je bio strijelac za 2:0. Ugurali su ovo Modri u mrežu, a Slavenu se događa isto ono što i za vikend. Gavranović i Petković su kombinirali, udarac strijelca prvog pogotka obranio je Filipović, ali Ademi je zabio na odbijancu…

U drugoj utakmici igranoj u srijedu Rijeka je s novim trenerom Goranom Tomićem iznenadila Osijek u Gradskom vrtu i također izborila polufinale Hrvatskog kupa. Momčad Nenada Bjelice poražena je s 2:1.

U preostala dva susreta četvrtfinala sastaju se Gorica i Hajduk (16. ožujka) i Oriolik – Istra 1961 (17. ožujka).